Науковці Кіровоградщини презентували монографію «Пошуки туристської привабливості Кіровоградської області: наукові розвідки»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

11 березня 2021 року у Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася  презентація  монографії «Пошуки туристської привабливості Кіровоградської області: наукові розвідки», що була видана за фінансування комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді». Авторський колектив монографії очолив Колотуха Олександр Васильович, методист комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», доктор географічних наук, завідувач кафедри туризму та авіаційних перевезень Льотної академії  Національного авіаційного університету.

Організаторами презентації виступили комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотекою ім. Д.І.Чижевського, Льотна академія Національного авіаційного університету за підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградської обласної ради, департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та департаменту культури і туризму облдержадміністрації.

У заході взяли участь: Лінько Дмитро Володимирович, заступник голови Кіровоградської обласної ради, Лещенко Ельза Володимирівна директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, департамент культури та туризму обласної державної адміністрації представляв  Ліподат Ігор Петрович. До обговорення монографії долучилися науковці, викладачі, студенти Льотної академії Національного авіаційного університету, керівники туристсько-краєзнавчих гуртків області, краєзнавці, представники туристичних підприємств Кропивницького.

Автори монографії розглянули теоретичні засади створення туристсько-рекреаційних кластерів, економічні проблеми туризму, менеджмент та маркетинг в туризмі, питання щодо географічних аспектів туризму та рекреації, екологічні аспекти туризму Кіровоградської області, наукові засади краєзнавчого туризму.

У доповіді Колотуха Олександр Васильович впідкреслив, що Кіровоградщина з вигідним географічним розташуванням, різноманітним природно-кліматичним та культурно-історичним потенціалом є досить привабливою для розвитку національного туризму.

Учасники презентації відмітили, що туристична діяльність розвивається дуже швидкими темпами як в територіальному аспекті, так і у функціонально-галузевому. На сучасному етапі розвитку соціально-економічних і суспільних відносин туризм є феноменальним явищем

Подальші  дослідження особливостей, умов та учасників туристського ринку в Кіровоградській області нададуть змогу обґрунтувати доцільність формування і реалізації кластерної моделі розвитку туризму в Кіровоградській області.

Доповідачі  звернули увагу, що дослідження буде корисним для науковців, керівників туристсько-краєзнавчих об’єднань  учнівської та студентської молоді, студентів географічних та історичних спеціальностей, краєзнавців, туристів-спортсменів.

Обговорення актуальних питань, обмін досвідом та рекомендаціями сприятиме активізації наукових досліджень у сфері туризму, впровадженню у процес навчання новітніх знань на основі консолідації зусиль освітян, науковців, представників бізнесу та органів влади.

Наклад книги, 300 примірників, буде поширений серед навчальних закладів та бібліотек області.

Переглянути монографію також можна за посиланням…. http://dspace.sfa.org.ua/handle/123456789/84

Scroll to top