Підбито підсумки ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура 2021: Інгульська Січ» в середній віковій групі

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

У період з 1 до 10 липня 2021 року на Кіровоградщині тривав ІІІ Всеукраїнський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура 2021: Інгульська Січ» в середній віковій групі  (далі – Гра ).

Організаторами ІІІ (Всеукраїнського) етапу Гри виступили Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, департамент освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Кропивницька міська рада,  Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.  Безпосередня організація та проведення ІІІ (Всеукраїнського) етапу Гри покладалася на комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» (директор Лісота Андрій Андрійович).

ІІІ (Всеукраїнський) етап Гри, який проводився у формі наметового таборування.

Рої-переможці обласних етапів з 22 територій України, близько 200 дітей  таборувалися на території комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсі учнівської молоді».

Програма десятиденного перебування роїв на Кіровоградщині була  дуже насичена: різноманітність локацій, змагань, екскурсій і творчо-виховних заходів, майстер-класів, показових виступів, спортивних ігор тощо.

Учасники змагалися в таких залікових конкурсах як стройова підготовка «Впоряд»,  «Туристско-спортивна смуга перешкод», стрільба з пневматичної гвинтівки, інтелектуально-творчому змаганні «Пластун», з надання першої медичної допомоги «Рятівник», інтелектуальній грі-віторині  «Відун» та «Таборуванні».

 

Щодня джури мали змогу побачити майстер-класи від управління ДСНС в Кіровоградській області, Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області, управління патрульної поліції України в Кіровоградській області, 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, Товариство Червоного Хреста України в Кіровоградській області,  обласної федерації  рукопашного бою, громадської організації «Цитадель», тренінги, ігри від громадської організації «Хмарочос», компанії «Екостайл».

Джури відвідали 6 локацій музейного комплексу Льотної Академії Національного авіаційного університету  а саме: Музей авіації, авіаційно-технічну базу, музейну експозицію історичного краєзнавства, Алею авіаторів, Авіаційні двигуни, кафедру пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки ЛА НАУ.

Також  відбулася екскурсія  до Урочища Чорний Ворон, що поблизу  с. Розумівка Олександрівського району, де учасники гри вшанували пам’ять борців за незалежність України, які мріяли бачити свою Батьківщину вільною, заможною і незалежною.

Саме на місці останнього бою отамана Чорний Ворон та його побратимів було проведено заліковий історичний  конкурс «Відун», по завершенню якого відбувся перегляд документального фільму про визвольну боротьбу українських повстанців Холодноярської республіки проти російських окупантів 1918-1922 років Холодний Яр «Воля України – або смерть!». Урочистою ходою вулицями с. Розумівка завершилася поїздка до Урочища Чорний Ворон.

Дуже пізнавальною та захоплюючою була поїздка до Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»

Родзинку внесли до програми творчо-виховні заходи  працівників та вихованців комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості», це і шоу талантів, вечір знайомств, етно-дискотеки та урочисте відкриття Гри, яке відбулося на Театральній площі м. Кропивницького.

09 липня відбулося офіційне закриття ІІІ етапу гри, переможці в кожному змагальному  конкурсі були нагородженні кубками, медалями та грамотами. Завдяки підтримці депутата Кіровоградської обласної ради Фесюка  Павла Дмитровича в конкурсі «Смуга перешкод» переможці отримали цінні подарунки.

Кіровоградщину на ІІІ етапі гри представляли два рої «Вільшанські соколята» (Вільшанська територіальна громада) та «Крила свободи» (Олександрійська територіальна громада) (поза конкурсом). За результатами участі у залікових конкурсах рій «Вільшанські соколята» здобув ІІ місця у інтелектуальній грі-вікторині «Відун» та інтелектуально-творчому змаганні «Пластун», 4 місце на змаганнях  «Смуга перешкод».  Рій «Крила свободи» показав четвертий результат на конкурсі «Впоряд». З протоколами змагань можна ознайомитися на сайті Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді за посиланням….

Організатори дякують за допомогу в організації та проведенні Гри: Голові Кіровоградської обласної державної адміністрації Марії Чорній, голові Кіровоградської обласної ради Сергію Шульзі, депутатам Кіровоградської обласної ради Олександру Горбунову та Павлу Фесюку, головному управлінню Національної поліції України в Кіровоградській області, управлінню патрульної поліції України в Кіровоградській області, 3-му окремомо полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, управління ДСНС в Кіровоградській області, департаменту культури та туризму облдержадміністрації,  управлінню молоді та спорту облдержадміністрації, управлінню комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності облдержадміністрації, комунальному позашкільному навчальному закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості», Кропивницькій міській раді на чолі з міським головою Андрієм Райковичем, Митрофаненку Юрію, кандидату історичних наук, старшому викладачеві кафедри теорії і методики середньої освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Кіровоградському обласному центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», Товариству Червоного Хреста України в Кіровоградській області,  обласній федерації  рукопашного бою, громадській  організації «Цитадель», громадської організації «Хмарочос», компанії «Екостайл», представникам «Здорова вода» та «Волошкове поле», Генеральному  директору Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Василю Полтавцю, ансамблю гітаристів «Вінтаж» комунального закладу позашкільної освіти «Олександрівський  центр дитячої та юнацької творчості».

Scroll to top