Кіровоградські краєзнавці учасники Черкаської конференції

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Гуртківці комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» є постійними учасниками краєзнавчих конференцій. А, використовуючи інтернет-ресурси, навіть карантин не став перешкодою для проведення краєзнавчих досліджень.

Гуртківці центру Пономар Ярослава, яка займається історичним краєзнавством в НВК «Знам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 - ліцей» (керівник Філіпова Світлана Миколаївна) та Гетьманець Тетяна, займається на базі Чечеліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Петрівської районної ради, (керівник Філіпенко Інна Валеріївна) заочно взяли участь у V Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

Наші юні краєзнавці на чолі з керівниками провели ґрунтовні науково-краєзнавчі дослідження з історії державотворення на землях сучасної України, зокрема Кіровоградщини; піднімали важливі актуальні питання, які хвилюють справжніх українців.

Так, Пономар Ярослава провела паралелі між сучасними трагічними подіями, які відбуваються в Україні з 2014 року, та періодом відродження української державності 1917-1921 років. З’ясовувала феномен «гібридної» війни в його основних рисах на прикладах політики більшовиків та довела, що «гібридні» методи і сьогодні активно використовуються сучасною Росією у війні з Україною.

А Гетьманець Тетяна досліджувала іншу важливу тему для регіонального краєзнавства – знищення «нерентабельних» населених пунктів Чечеліївської сільської ради під час проведення політики Радянського Союзу у післявоєнні роки.

За проведені дослідження наші вихованці разом із своїми керівниками отримали грамоти Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді та збірники тез пошуково-дослідницьких робіт V Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

Вітаємо наших краєзнавців!

Успіхів вам і нових творчих здобутків!

Scroll to top