Науковці Кіровоградщини презентували дослідження з ресурсно-туристського потенціалу Кіровоградської області

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

8 жовтня 2019 року у Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася  презентація  серії туристських словників (4 словники) та монографії «Ресурсно-туристський потенціал  Кіровоградської області», авторами яких виступили методист комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», доктор географічних наук, завідувач кафедри менеджменту, економіки, права та туризму Льотної академії Національного авіаційного університету Олександр Колотуха та старший викладач кафедри менеджменту, економіки та туризму Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету Віктор Соколовський, що були видані за фінансування комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Організаторами презентації виступили комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотекою ім. Д.І.Чижевського, Льотна академія Національного авіаційного університету за підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації, управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та   департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації

У заході взяли участь: Коваленко Сергій Петрович - перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, Животовська Валентина Григорівна - директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, науковці, викладачі, студенти Льотної академії Національного авіаційного університету та Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка, керівники туристсько-краєзнавчих гуртків області, краєзнавці.

Презентована серія складається з чотирьох словників. У словниках викладено тлумачення основних термінів та понять, що використовуються у теорії та практиці спортивного туризму та активної рекреації. Видання включають більше 2700 термінів та більше 2000 статей з географії спортивного туризму та активної рекреації, туризмології, систематизації  спортивного туризму та активної рекреації й туристсько-спортивної практики.

Також автори представили монографію, в якій йдеться про географічні особливості Кіровоградської області. В роботі оцінено ресурсно-туристський потенціал та рекреаційно-туристські ресурси області – природні, соціально-економічні, культурно-історичні. Виконано рекреаційно-туристське районування Кіровоградської області. Авторами визначені туристсько-краєзнавчі можливості області зі здійснення пішохідних туристських походів та походів з інших видів туризму та розглянуті методичні засади організації туристсько-краєзнавчої подорожі рідним краєм.

Учасники презентації відмітили,що туристична діяльність розвивається дуже швидкими темпами як в територіальному аспекті, так і у функціонально-галузевому. На сучасному етапі розвитку соціально-економічних і суспільних відносин туризм є феноменальним явищем, якому притаманні певні характеристики – безліч понятійних означень, сильний вплив на економіку та політику. Протягом свого розвитку спортивний туризм напрацював власну термінологію, яка використовується у офіційних документах ФСТУ, Мінмолодьспорту, правилах змагань, настановах, підручниках по туризму тощо. Будь-яка термінологія, яка описує свою предметну галузь повинна бути впорядкованою, гармонізованою та стандартизованою. 

Понятійний апарат туризму ще не достатньо визначений. Тому перед науковцям постає важлива задача визначити основні дефініції та термінологію туризму. Адже термінологія — це професійна фахова мова. На наш час виникла нагальна потреба обґрунтування єдиного тлумачення професійних термінів, що дуже важливо для використання в національних законодавчих актах, підготовки фахівців туризму.

Виступаючі відмітили, що дослідження Олександра Васильовича буде корисним для науковців, керівників туристсько-краєзнавчих об’єднань  учнівської та студентської молоді, студентів географічних та історичних спеціальностей, краєзнавців, туристів-спортсменів. Дослідження Колотухи Олександра Васильовича, важливі у напрямку подальшого розвитку та популяризації туризму як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури та спорту у всебічному розвитку і вихованні учнівської молоді області, пропаганди різноманітних форм і засобів здорового способу життя та змістовного активного відпочинку. Значення рекреації взагалі і туризму зокрема постійно і неухильно зростає.

Олександр Колотуха впевнений, що Кіровоградщина з вигідним географічним розташуванням, різноманітним природно-кліматичним та культурно-історичним потенціалом є досить привабливою для розвитку національного туризму.

Обговорення актуальних питань, обмін досвідом та рекомендаціями сприятиме активізації наукових досліджень у сфері туризму, впровадженню у процес навчання новітніх знань на основі консолідації зусиль освітян, науковців, представників бізнесу та органів влади.

Scroll to top