НА КІРОВОГРАДЩИНІ ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР ДИРЕКТОРІВ ОБЛАСНИХ ЦЕНТРІВ ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

З 10 до 13 вересня 2019 року на Кіровоградщині проходив Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів. Захід був організований Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

В ході заходу учасники працювали над проблемою: «Туристсько-краєзнавча діяльність в регіоні в умовах децентралізації влади: співпраця з громадами» та мали змогу ознайомитись із станом розвитку позашкільної освіти Кіровоградщини та м. Кропивницького, системою туристсько-краєзнавчої роботи в освітніх закладах як важливого чинника національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, перспективними видами туризму Кіровоградської області.

 

Під час семінару гостям презентували освітній та туристський потенціал області. До уваги керівників закладів були представлені туристсько-рекреаційні об’єкти м. Кропивницький, м. Світловодськ, Знам’янського, Кропивницького, Онуфріївського та Світловодського районів, Дмитрівської ОТГ.

Гості нашої області мали змогу побачити туристсько-рекреаційні об’єкти м. Кропивницького та здійснити пішохідну екскурсію історичним центром.

Керівники обласних центрів туризму під час відвідування Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького стали учасниками відкриття 49 Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти-2019» та 137 театрального сезону та переглянули виставу «KVITKA. Пісня наяву й у снах»  Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім М.К. Садовського.

Духовною складовою семінару-практикуму стало відвідання Онуфріївщини, де учасники у педагогічно-меморіальному музеї В.О.Сухомлинського ознайомилися із педагогічною спадщиною нашого видатного земляка та впровадженням педагогічного досвіду В.О. Сухомлинського в сучасній позашкільній діяльності на базі опорного закладу загальної середньої освіти «Павлиський ліцей імені В.О.Сухомлинського Онуфріївської районної ради Кіровоградської області».

Цікавинкою для керівників закладів освіти відкрився Світловодський район та м. Світловодськ: його туристсько-рекреаційні об’єкти, екскурсія на Кременчуцьку ГЕС та водосховищем, відкриття філії  комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» у м. Світловодську, ознайомлення з досвідом системи військово-патріотичного виховання дітей та молоді на прикладі співпраці КЗ «КОЦТКЕУМ» та Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації Української федерації хортингу, показові виступи гуртківців та продовження роботи семінару на базі Яхтклубу, де учасникам семінару була продемонстрована система роботи гуртків з вітрильного туризму.

Історично-краєзнавчою новинкою для гостей став державний заповідник-музей І. К. Карпенка-Карого (Тобілевича) - «Ху́тір Наді́я» (с. Миколаївка Кіровоградського району), що як і музейно-природничий заповідник «Тобілевичі» є філією Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Учасникам було дуже цікаво, пізнавально і надихаюче.

Далі робота семінару-практикуму продовжилася в музеї-заповіднику «Гайдамацька Січ» (Знам'янський район, с. Цибулеве). Обговорювався досвід роботи з використання зеленого туризму, як форми національно-патріотичної роботи на прикладі досліджень подій «Холодноярської республіки».

Учасники відвідали історичну реконструкція часів Козацької доби за участю гуртківців комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді». Гостей чекали козацька садиба, козацький побут, гарні пісні, цікаві розповіді гуртківців, неймовірна краса природи та екскурсія музеєм-заповідником.

Наступного дня керівники закладів освіти знайомились з роботою факультету менеджменту (спеціальність «Туризм») Льотної академії Національного авіаційного університету та відвідали музейний комплекс закладу.

Закінченням семінару стало відвідання комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», де колектив позашкільного закладу показав свій досвід роботи та розкрив головні акценти і підходи у системі туристсько-краєзнавчої, національно-патріотичної діяльності та шляхи її модернізації у закладі. Підсумком роботи семінару став творчий діалог про стан, перспективи розвитку дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та національно-патріотичного виховання в Україні.

Організатори семінару-практикуму висловлюємо щиру вдячність за допомогу у проведенні заходу Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації (Животовська В.Г.), міській раді м. Кропивницький (Табалов А.О., Паливода А.А.), Кропивницькій районній державній адміністрації (Поліщук А.І.),  Онуфріївській районній державній адміністрації (Дуднік І.В.), Світловодській районній державній адміністрації (Гаврилюк Н.І., Похілов В.О.), управлінню освіти міської ради м. Кропивницький (Костенко Л.Д.), управління культури і туризму міської ради м. Кропивницький  (Назарець А.Ф.), відділу освіти, молоді та спорту Дмитрівської сільської ради Дмитрівської об’єднаної територіальної громади (Калініна В.І.), колективам Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат - школа мистецтв) (Коротков А.Є., Шеремет П.М., Мазур Н.І.), опорного закладу загальної середньої освіти «Павлиський ліцей імені В.О.Сухомлинського Онуфріївської районної ради Кіровоградської області» (Деркач В.Ф.) та Педагогічно-меморіального музею В.Сухомлинського (Різник С.А.), Льотної академії Національного авіаційного університету (Залевський А. В., Колотуха О.В.), Світловодському яхт-клубу (Юхименко І. О.), засновнику музею-заповіднику «Гайдамацька Січ» Вознюку В. А., Кіровоградський авіаційно-спортивний клуб ТСО України в м. Кропивницькому.

Scroll to top