Про проведення обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» у 2019 році

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» у період з березня до 1 жовтня 2019 року проводить обласний етап Всеукраїнської експедиції учнівської «Моя Батьківщина – Україна».

Експедиція проводиться щороку і носить довгостроковий характер.

Загальне керівництво проведенням обласного етапу Експедиції  здійснює управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, районного (міського) етапу – органи управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад .

Організаційно-методичне забезпечення проведення обласного етапу Експедиції  покладається на комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

До участі в Експедиції запрошуються учні 8-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, а також дитячі громадські об’єднання та організації, клуби за місцем проживання та окремі їх вихованці відповідного віку.

Експедиція «Моя Батьківщина – Україна» проводиться за такими напрямами:

«Духовна спадщина мого народу».

«Козацькому роду нема переводу».

«Із батьківської криниці».

«З попелу забуття».

«Геологічними стежками України».

«Географія рідного краю».

Учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна» проводять краєзнавчу, пошукову, науково-дослідницьку роботу, збирають емпіричні дані, фактичний матеріал, статистичну інформацію під час походів, експедицій, роботи в бібліотеках та архівах, а також під час тематичних змін у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

В рамках цієї експедиції можна здійснити походи, експедиції, під час яких провести краєзнавчі дослідження з географії, екології, геології, історії, етнографії. Починаючи з 2012 року, юні краєзнавці провели значну кількість досліджень різної тематики. Проте залишаються малодослідженими такі напрямки, як:

період козацької доби: побут і традиції козацтва, відображення козацької доби в народній творчості;

археологічні пам’ятки регіону;

народна медицина;

народні ігри та забави;

історія давніх музичних інструментів, зеленого будівництва, садово-паркового мистецтва;

історико-публіцистична та художньо-літературна спадщина військово-історичної тематики;

природні геологічні пам’ятки, небезпечні геологічні процеси в умовах техногенезу;

водні ресурси та їх використання в області тощо.

Організаційно-методичне забезпечення проведення експедиції покладається на краєзнавчий відділ центру, який зможе допомогти в підборі теми для дослідження, розробці плану роботи та в інших проблемних питаннях.Роботи в друкованому вигляді надсилаються   до 1 жовтня на поштову адресу комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді»: 25009 м. Кропивницький, вул. Соколівська,2.

Умови проведення обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

Scroll to top