Всеукраїнська науково-практична конференція по туризму

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 В Кіровограді відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція по туризму

 Кіровоград не часто стає місцем проведення наукових заходів Всеукраїнського масштабу. Тому на увагу фахівців, науковців, громадськості безперечно заслуговує захід, якій відбувся в нашому місті на початку квітня.

2-3 квітня 2015 року в Державній льотній академії Національного авіаційного університету проходила Всеукраїнська науково-практична конференція із зарубіжною участю «Теоретичні і прикладні напрямки розвитку туризму та рекреації в регіонах України».

В програмі роботи конференції відбулося пленарне засідання, присвячене нагальним проблемам розвитку туризму в регіонах України, робота наукових секцій за напрямками «Економічні проблеми, менеджмент та маркетинг в туризмі», «Географія туризму та рекреації», «Теоретичні, методичні та організаційні основи спортивного туризму та активної рекреації», «Психолого-педагогічні аспекти туризму та рекреації, підготовка майбутніх фахівців з туризму», «Екологічні аспекти туризму та рекреації», «Краєзнавчий туризм». Крім роботи наукових секцій учасників конференції очікувала цікава екскурсійна програма – екскурсії «Кіровоград історичний», «Кіровоград авіаційний», ознайомлення з туристським кластером «Земля козака Мамая».

Організатором конференції виступила Державна льотна академія Національного авіаційного університету, на базі якої вже багато років здійснюється підготовка менеджерів туризму. У співорганізаторах конференції – Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Федерація спортивного туризму України. Інформаційну підтримку здійснювала Всеукраїнська газета «Краєзнавство. Географія. Туризм».

Конференція викликала широкий резонанс у наукової спільноти України. До участі в конференції представили доповіді 79 науковців з Києва, Харкова, Львова, Дніпропетровська, Сум, Чернівців, Тернополя, Вінниці, Кривого Рогу, Ніжина, Умані, Старобільська (Луганський університет), а також з Азербайджану та Росії. Кіровоград був представлений широким загалом науковців Державній льотній академії, а також державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, національного технічного університету, обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді,  обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції.

Високим виявився науковий рівень конференції – серед авторів статей 9 докторів наук та 9 професорів, 40 кандидатів наук, 25 доцентів.

Значний вклад в успішне проведення конференції окрім льотної академії внесла Кіровоградська обласна державна адміністрація, її департаменти – культури, туризму та культурної спадщини і освіти й науки, обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Підсумки роботи конференції засвідчили, що, на сьогоднішній день, зі зміною соціальних пріоритетів в Україні саме внутрішній туризм здатен дати той високий соціальний продукт, який полягає у пізнанні рідного краю, якісному відпочинку і оздоровленні населення нашої країни, особливо молоді, саме в регіонах України, які мають високий рекреаційно-туристський потенціал. Ось чому слід зберегти все краще, що було нагромаджене протягом часу існування та розвитку вітчизняного туризму, і створити якісно нову систему туристської діяльності, яка покликана забезпечити національне відродження самобутності і культури молодих поколінь незалежної України. Чільне місце у загальній системі пізнання, оздоровлення, освіти і виховання повинна посісти саме туристська діяльність з її величезними потенційними можливостями.

В планах організаторів конференції – підвищити її рівень у майбутньому до міжнародного.

Scroll to top