Юні краєзнавці з Кіровоградщини взяли участь у Всеукраїнській конференції

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

4-6 квітня 2019 року, делегація Кіровоградської області у складі Христич Єлізавети та Вікторії Пугач, учениць Благовіщенського навчально-виховного комплексу №2 «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - заклад дошкільної освіти «Дивоцвіт» Благовіщенської районної ради (керівник Чучаєв О.В) взяла участь в IV Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у XXI століття» на базі Черкаського Національного університету імені Богдана Хмельницького.

Програма першого дня конференції передбачала пішу екскурсію Черкасами та відвідування обласного краєзнавчого музею. Місто зачарувало делегацію з Кіровоградщини власною неповторною історією та красою.

Другий день знаменувався участю делегації в заходах конференції, яка розпочалася з вітального слова директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання Неділька Сергія Вікторовича, котрий наголосив на необхідності не лише краєзнавчих досліджень, а й на їх популяризації серед населення.

Пленарна частина конференції була наповнена цікавими та змістовними лекціями з тематики історичного розвитку українських земель в різні періоди існування.

Опісля перерви розпочалися секційні засідання. Учениці НВК №2 долучилися до секції краєзнавства й презентували два власних дослідження, які увійшли до друкованого збірника статей конференції. Вікторія Пугач ознайомила учасників з Грушківським цукровим заводом як наріжним каменем формування міста Ульяновка (нині Благовіщенське). А Христич Єлізавета презентувала власну ідею впливу підприємництва на формування державності у містах-колоніях Північного Причорномор’я.

Апогеєм і феєричним завершенням програми конференції виявилася незабутня екскурсійна подорож стежками Холодного Яру. Відвідали Мотронінський монастир, насолоджувалися первозданністю природи Холодного Яру, поглядом змірили величезний і могутній 1000-літній дуб Максима Залізняка, дивувалися красою храму Буди, пишалися автентикою етноцентру.

Нагородження відбулося у м. Кам’янка Черкаської області, де завершилася екскурсія. Делегація Кіровоградщини на зворотньому шляху ще зуміли відвідала  могилу Чорного Ворона в с. Розумівка Кіровоградської області.

Scroll to top