На Кіровоградщині стартував туристичний сезон

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Дитячо-юнацький туристичний сезон 2019 року  традиційно розпочався Чемпіонат області з спортивного туризму - пішохідний туризм в закритих приміщеннях серед школярів та гуртківців закладів, що тривав 14-16 березня. Цього року змагання проводились в 27-й раз і були присвячені пам’яті колишнього інструктора з туризму і керівника гуртка комунального закладу «Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» Андрія Валентиновича Чаловського, який передчасно пішов з життя в січні цього року.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації. Безпосереднє проведення і суддівство змагань та конкурсів покладається на комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Першість проводилась за підтримки голови Новгородківської районної державної адміністрації Кочерги А.Л., Кіровоградський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» (директор Янчук Д.О.). Допомогу у організації та проведенні змагань надали відділ освіти Новгородківської районної державної адміністрації (начальник відділу Остапчук Л.М.), колективи Новгородківського районного будинку дитячої та юнацької творчості (директор Квітка Н.І.) та Тарасівська філія комунального закладу «Новгородківський навчально-виховний комплекс імені заслуженого вчителя України П.Ф. Козуля «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новгородківської районної ради (директор Кісіль О.М.). Спонсорами чемпіонату виступив інтернет-магазин туристського спорядження alp.com.ua та інформаційно-туристичний центр Triotour.

Місцем проведення Чемпіонату стала спортивна зала  Тарасівська філія комунального закладу «Новгородківський навчально-виховний комплекс імені заслуженого вчителя України П.Ф. Козуля «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новгородківської районної ради. У запеклій боротьбі зійшлися 40 команд з Кропивницького, Олександрії, Голованівського, Добровеличківського, Долинського, Знам’янського, Олександрівського, Петрівського районів,   Бобринецької , Маловисківської та Соколівської об’єднаних територіальних громад, і, звичайно, господарів змагань – команди Новгородківського району, понад 160 учасників.

Змагання проводяться з таких видів, як змагання з командної першості на смузі перешкод (за вибором) - клас дистанції ІІ (молодша група), ІІІ (старша група) та змагання зв'язок (чоловіча, змішана, жіноча) на дистанції «Командна смуга перешкод» клас дистанції ІІ (молодша група), ІІІ (старша група). Змагання проводилися серед туристів – учнів, вихованців закладів освіти в двох групах:  2002 - 2004 років народження – старша група та 2005 - 2007 років народження – молодша група.

Вшанувавши хвилиною мовчання Андрія Валентиновича Чаловського, учасники, серед яких були і його колишні вихованці, розпочали запеклу боротьбу. У молодшій групі змагалися 37 зв’язок, у старшій - 28.

Переможцями у парних змаганнях молодшої групи стали команди «Pro Trаck»(Єгор Орлик та Дмитро Сташишен), «Pro trаck І»(Софія Білак та Даніїл Соколенко) з Кропивницького та «ДАІ 1»(Яніна Кренц та Аліна Опришко) з Побужжя Голованівського району (відповідно 1, 2 та 3 місця). Подіум у старшій групі опанували господарі змагань з с. Тарасівки Новгородківського району (Софія Ігнатенко та Олексій Середа),  «Легіон» (команда Бобринецької ОТГ) (Анна та Михайло Слепченки) та «ДАІ» Голованівського району (Мір'ям Семенюк та Віталій Корольков).

Боротьба  серед змішаних зв’язок  у старшій групі завершилась тріумфом команди Новгородківського району (Софія Ігнатенко та Олесій Середа), Бобринецької ОТГ (Анна та Михайло Слепченки) та Кропивницького (команда КЗ «КОЦТКЕУМ») (Олександра Аксьонова та Владислав Поченікін). У молодшій кращими стали «Pro Track», «Pro Track І» з Кропивницького та команда Новгородківського району.

Серед чоловічих зв’язок кращими були: у старшій групі - команда Новгородківського району (Володимир Волошин та Василь Семікін), «Легіон» з Бобринецької ОТГ (Максим Гриценко та Ігор Павлишак) та команда з м. Олександрії, яка представляла навчально - виховний комплекс «Ліцей інформаційних технологій - спеціалізована школа ІІ ступеня» Олександрійської міської ради (Артем Диченко та Дмитро Шуляк). У молодшій групі –«Pro Track» з Кропивницького, команда Олександрівського району та «Pro Track І».

Серед жіночих зв'язок молодшої групи відзначились дівчата «ДАІ1» з Голованівського району, та дві команди з м. Олександрії, що представляли загальноосвітній навчальний заклад І-Ш ступенів № 2 Олександрійської міської ради  та навчально - виховний комплекс «Ліцей інформаційних технологій - спеціалізована школа ІІ ступеня» Олександрійської міської ради; старшої – «ДАІ» Голованівського району (Олена Тернова та Діана Саричева), «Тарасівка 1» Новгородківського району (Анна Громова та Юлія Данечко) та «Баланс» з Петрівського району (Анастасія Настащук та Олександра Шаповал).

У сумі результатів всіх категорій зв’язок перемогу серед молодшої групи вибороли «Pro Track», «Pro Track І» з Кропивницького та «ДАІ 1» з смт Побузьке Голованівського району.

На смузі перешкод у страшій групі пощастило команді КЗ «КОЦТКЕУМ» (3 місце), команді «Легіон» Бобринецької ОТГ (2 місце), а на першу сходинку піднялись господарі змагань – команда с.Тарасівка, що представляла Новгородківський район. В молодшій групі подіум опанували команди «Pro Track» з Кропивницького, команда Новгородківського району та «Pro Track І» з Кропивницького (1-3 місця відповідно).

Переможці нагороджені медалями, дипломи та кубками управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградського обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», а також отримали призи від спонсорів змагань інтернет-магазину туристського спорядження alp.com.ua та інформаційно-туристичного центру Triotour.

Організатори висловлюють подяку всім хто долучився до проведення заходу:  голові Новгородківської районної державної адміністрації Кочерзі А.Л., Кіровоградському обласному центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» (директор Янчук Д.О.), відділу освіту Новгородківської районної державної адміністрації (начальник відділу Остапчук Л.М.), колективам Новгородківського районного будинку дитячої та юнацької творчості (директор Квітка Н.І.) та Тарасівської філії комунального закладу «Новгородківський навчально-виховний комплекс імені заслуженого вчителя України П.Ф. Козуля «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Новгородківської районної ради (директор Кісіль О.М.), спонсорам Чемпіонату інтернет-магазину туристського спорядження alp.com.ua та інформаційно-туристичному центру Triotour.

 

А вже, 17 березня 2019 року комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» провів в с. Тарасівка Новгородківського району XXXІІ Чемпіонат області з спортивного орієнтування серед школярів та гуртківців закладів позашкільної освіти., участь в якому взяли близько двох сотень дітей. Традиційно складність маршруту залежала від вікової групи учасників, але, на щастя, майже всі  із завданням впоралися, що приємно свідчить про зростання спортивно-туристичної майстерності учасників.

Scroll to top