Увага! Відновлено обласний конкурс на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчого та національно-патріотичного напрямів позашкільної освіти

Рейтинг користувача:  / 3
ГіршийКращий 

Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» відновлює проведення в області конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчого та національно-патріотичного напрямів позашкільної освіти. Конкурс проходитиме щорічно, починаючи з 2019 року, у період з  лютого   до  листопада, відповідно до затверджених Умов.

Конкурс проводиться з метою вдосконалення методичного забезпечення позашкільної освіти з туристсько-краєзнавчого та національно-патріотичного напрямів роботи з учнівською молоддю.

 Загальне керівництво Конкурсом здійснює управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Безпосереднє керівництво підготовкою, проведення та підведення підсумків Конкурсу здійснює комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», який розробляє та затверджує порядок суддівства матеріалів і склад журі.

 У Конкурсі беруть участь педагогічні працівники та творчий актив навчальних закладів області.

Вимоги до конкурсних матеріалів.

Конкурс проводиться за такими номінаціями:

  • Методичні розробки та рекомендації з питань організації туристсько-краєзнавчої та екскурсійної роботи серед дітей та юнацтва.
  • Методичні розробки та рекомендації з питань організації національно-патріотичного виховання учнівської молоді.
  • Розробки туристсько-краєзнавчих маршрутів (спортивних, краєзнавчих, у т. ч. екскурсійних).

Методичні розробки та рекомендації з питань організації туристсько-краєзнавчої та екскурсійної роботи подаються за такими тематичними напрямами:

- зміст, форми і методи роботи з учнівською молоддю з різних напрямів краєзнавства (історичного, географічного, геологічного, фольклорно-етнографічного та інших) та видів туризму (пішохідного, водного, велосипедного, гірського тощо);

- туристсько-краєзнавча і пошукова робота з учнями як засіб виховання особистості;

- плани-конспекти занять гуртка, розробки виховних заходів, матеріали з досвіду роботи керівника з різних напрямів краєзнавства та видів туризму;

- зміст і форми роботи музеїв навчальних закладів;

- підготовка та проведення туристсько-краєзнавчих подорожей та екскурсій з учнівською молоддю тощо.

Методичні розробки та рекомендації з питань організації національно-патріотичного виховання подаються за тематичними напрямами:

- зміст, форми і методи роботи з організації національно-патріотичного виховання учнівської молоді;

- плани-конспекти занять гуртка, розробки та проведення виховних заходів, матеріали з досвіду роботи керівника гуртка;

- робота історичних клубів, волонтерська та пошукова діяльність;

- оновлення експозицій шкільних музеїв та кімнат бойової слави, зокрема інформації про учасників АТО та волонтерів;

 - фізична і професійна підготовка дітей та учнівської молоді до служби в Збройних Силах України;

- патріотичне виховання на традиціях українського козацтва.

Розробки туристсько-краєзнавчих маршрутів повинні висвітлювати привабливість маршруту з краєзнавчої і спортивної точки зору та обґрунтування вибору маршруту; містити коротку фізико-географічну характеристику району подорожі, довідкові дані про маршрут (“нитка” маршруту, протяжність, тривалість подорожі у днях, ступінь складності тощо), характеристику маршруту (опис основних краєзнавчих об’єктів та/або технічних перешкод), список використаної та рекомендованої літератури, інших джерел інформації; доповнюватися картографічними та ілюстративними матеріалами.

Кращі матеріали конкурсу визначаються у кожній номінації.

Конкурсні матеріали надсилаються до 01 жовтня 2019 року на адресу комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді»: 25009 м. Кропивницький вул. Соколівська,2.

 Умови проведення обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчого та національно-патріотичного напрямів позашкільної освіти дивіться за посиланням…….

 

Scroll to top