Для керівників музеїв був проведений обласний семінар

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

19 грудня 2018 року комунальним закладом "Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді" було проведено обласний семінар для керівників музеїв при закладах освіти, адже музеї при закладах освіти  стали справжніми потужними центрами краєзнавчої роботи в області, які відіграють важливу роль у розповсюдженні знань про історію освіти, педагогічний досвід різних часів, виховують шанобливе ставлення до надбань культури народу свого регіону. Керівники музеїв сьогодні потребують підтримки та інструктивно-методичної роботи в рамках процесу декомунізації.

35 керівників музеїв, вчителів історії та методистів відділів освіти мали змогу побачити як треба реорганізувати роботу в музеях, щоб сформувати у дітей цілісну історичну свідомість, сприяти єднанню історії України з історією краю та історією родини, враховуючи сучасні події в житті українського народу.

Робота Семінару проходила на базі комунального закладу «Навчально-виховне об'єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» - гімназія імені Тараса Шевченка - центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради. 

Програма семінару передбачала практичні заняття на базі зразкових музеї, які на високому рівні пропагують відповідні зміни у своїй роботі, а запрошені спеціалісти цієї сфери намагалися допомогти правильно сформувати умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію в рамках процесу декомунізації, дали інструктивно-методичні рекомендації.

Педагогічний колектив гімназії на високому рівні  організували інтерактивну роботу в нових кабінетах -  Шевченківській світлиці й тренінговому залі, а керівник Народного музею "Визволення Кіровоградщини" Присяжнюк В.П. на своєму прикладі показав, як  довготривала кропітка збиральницька пошукова робота може перерости у справу всього життя і мати резонанс на всю область. Учнівський колектив гімназії виступив із святковими вітаннями у День Святого Миколая, а також задали ідейного смислового посилу через вірш Т.Шевченка "Послання".

Завдяки злагодженій роботі працівників центру туризму, педагогів гімназії, представників Державного архіву та історика, кандидата історичних наук Ю.Митрофаненка всі учасники отримали кваліфіковану інструктивно-методичну допомогу та відповіді на питання музейної тематики, які давно їх хвилювали.

А педагогічний і учнівський колектив на чолі з директором Войною Галиною Георгіївною заслуговує окремих слів подяки і  шани, оскільки та робота, що була організована, свідчить про їх високу майстерність і кваліфікованість, вони є взірцевим колективом у взірцевому навчальному закладі.

Scroll to top