Джури Кіровоградщини взяли участь у Зборі лідерів учнівського самоврядування

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

07 – 09 грудня 2018 року у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді м. Київ Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді було організовано та проведено Збір лідерів учнівського самоврядування в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Членам гуртка «Джура» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», що діє на базі Федорівської філії КЗ «Первозванівське НВО», на чолі з керівником Ткачем Володимиром Петровичем випала честь бути учасниками цього неймовірно чудового грандіозного заходу.

Збір мав на меті популяризувати серед дітей та юнацтва кращі зразки учнівського самоврядування, формувати поняття провідництва та лідерства на засадах пластової методики. Забігаючи наперед, хочу відзначити, що організаторам, на мою думку, мети було досягнуто на всі сто відсотків.

Після урочистого відкриття Збору вранці 7 грудня було проведено майстер-клас з організації створення куренів. Тут же, на місці, Наш рій Кіровоградської області увійшов до складу ІІІ куреня та розпочав свою діяльність-навчання. Слід зауважити, що керівники груп – педагоги – стали у структурі самоврядування модераторами. Впливати на розвиток подій, на голосування та інші приємності ніхто з педагогів не мав право. Про це на загал було оголошено отаманом. По це неодноразово наголошував куратор Зборів директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Неділько Сергій Вікторович. Знайомство в куренях, вибори курінного, підготовка назви та символіки куреня – невід’ємна частина та умова майстер-класу з елементів самоврядування.

Організація занять передбачала також робота по локаціям. Одночасно по аудиторіям Центру поважні лектори (Шевчук В.В., Половський В.С., Ільчишин С.О., Бондарчук О.С., Трегуб Р.) проводили заняття із джурами та молодими козаками протягом трьох днів. У програму ввійшли: презентація нового положення про гру «Джура» (Кабінет Міністрів України, Постанова від 17 жовтня 2018 року № 845), практичне заняття «Церемоніал як важливий елемент підсумкових таборувань у грі «Джура», екскурсія «100 років боротьби» (про українську революцію 1917-1921 рр.), презентація роботи пластової (скаутської) гуртової системи, майстер-клас «Ради честі», майстер-клас з елементами військово-тактичної гри та використанням лазерного обладнання (полігон «Альфа»), презентація від Молодіжного національного Конгресу «Гібридна війна», тренінг з першої долікарської допомоги… Режим дня – звичний для зборів «Джура»: пробудка, вмивання, ранкова руханка, вранішнє коло, насичений день, вечірнє коло (не забудемо і про повноцінне  харчування, чудові умови проживання, якими були забезпечені учасники Збору завдяки організаторам).

Неможливо забути емоції після ранкової руханки 08 грудня, коли рої з Кіровоградської, Миколаївської, Київської, Черкаської областей презентували кричалку, написану у цьому дивовижному просторі сплетіння юних патріотів України саме вранці 08.12. Автори (відразу відзначені молодими козаками куренів як творчий гурт «Два Петровича») – керівник гуртка «Джура» КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», завідувач Федорівської філії КЗ «Первозванівське НВО» Володимир Петрович Ткач та керівник гуртка «Джура» м. Миколаїв, ЗОШ № 51, вчитель предмету «Захист Вітчизни» Шиндер Валерій Петрович. Саме на вранішній руханці кричалка була оголошена головним отаманом як «Кричала Зборів джур України». Підтвердив це на урочистому закритті Збору лідерів учнівського самоврядування в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму Неділько Сергій Вікторович.      

  

Проводилися заняття паралельно і з керівниками груп областей. Цілі та завдання зводилися в основному до вмінь згуртувати колективи, створити осередки фактичного самоврядування на пластовій платформі. Як ідейно загартувати здобувачів освіти. Як, висвітлюючи без спотворень події з минулого як приклади боротьби українського народу за свою незалежність, виховувати справжніх патріотів України. Також ми мали змогу висвітлити в анкетах свої думки з приводу програми, умов проведення Гри, вікового складу та інших нюансів, які будуть оброблені, вивчені та враховані організаторами у майбутньому.

Шаленого піднесення, прориву у свідомості та величезної ваги і згуртованості захід – такою є суб’єктивна оцінка проведення Збору. І вона ні на краплиночку не відрізняється від загальної думки. Навчившись працювати самостійно, діти використають це на місцях. Само собою буде вирішуватися проблема активності молоді у житті школи, позашкіллі. Діти починають усвідомлювати своє місце у соціумі. З’являться впевненість у собі, відчуття ваги думки, слова, діла…

Щира вдячність від дітей, керівників за чудову нагоду зустрітися з однодумцями, знайти нових друзів, виокремити головне з почутого, побаченого,  намітити цілі і рухатися у напрямку патріотичного вектора далі.

Володимир Ткач: керівник гуртка «Джура» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді»

Scroll to top