Всеукраїнські туристські змагання відбулися на Кіровоградщині

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий

27 – 30 вересня 2018 року у м. Кропивницький на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» будуть проведені були проведенні Кубки України з пішохідного та велосипедного туризму серед юнаків. У змаганнях взяли участь 370 осіб (33 команди) із 16 областей України.

Загальне керівництво змагань здійснювали Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації. Безпосередня відповідальність за підготовку та проведення змагань була покладена на комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», Головну суддівську колегію та організаційний комітет.

Нинішнього року Змагання відбулися за підтримки народного депутата України Горбунова О.В.. Організатори змагань вдячні за допомогу  у  проведенні Змагань Міській раді м. Кропивницький в особі міського голови  Райковича А.П., секретаря міської ради Табалову А.О., колективу Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості (директор Суркова Г. П.), департаменту культури, туризму та культурної спадщини  облдержадміністрації (директор – Животовська В.Г.), департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації (директор -  Рибальченко О.М.),  Головному управлінню Національної поліції  в Кіровоградській області (начальник – Козьякову Р.С.), управлінню ДСНС України в Кіровоградській області (начальник - Миронюк В.Г.).

Змагання проводяться з метою популяризації та розвитку туристсько-спортивного напрямку позашкільної роботи у навчальних закладах Кіровоградської області та України, як дієвого засобу виховання учнівської молоді, пропагування різноманітних форм і засобів здорового способу життя.

До участі у змаганнях допускаються: молодша вікова група – учасники  2003-2006 років народження; старша вікова група – учасники 2001- 2003 років народження.

Склад команди кожної вікової групи – не менше 10 осіб.

До програми Кубку України з пішохідного туризму включені змагання на дистанціях: «Смуга перешкод» (командні змагання) (молодша група – дистанція III класу, старша група – дистанція IV  класу); «Крос-похід» (командні змагання) (молодша група – дистанція III класу, старша група – дистанція IV класу).

На дистанції «Крос-похід» Кубку України з пішохідного туризму перемогу здобули  у молодшій групі команди Вінницької, Хмельницької областей та м. Києва (команда «Арабіка»), у старшій: Донецької («Еверест» м. Краматорськ), Херсонської областей та м. Києва (команда «Архімед»).

На «Смузі перешкод»:  у молодшій групі – І місце у команди Вінницької області, призерами стали команди Тернопільської та Донецької («Вертикаль» м. Дружківка) областей; у старшій – І місце у команди Тернопільської області; призерами стали команди Донецької області («Еверест» м. Краматорськ) та м. Києва (команда «Архімед»).

У загальному  заліку Кубку України з пішохідного туризму серед юнаків переможцями стали: у молодшій групі – команди Вінницької, Миколаївської та Хмельницької областей ; у старшій групи І місце здобула команада Донецької  області(«Еверест» м. Краматорськ), призерами стали команди м. Києва («Архімед») та Тернопільської області.

Кубок України з велосипедного туризму в молодшій групі проводиться на дистанціях ІІІ класу, в старшій групі – на дистанціях ІV  класу. Кубок України з велосипедного туризму проходив на дистанціях: «Велоралі» – командні змагання; «Комплексна дистанція» (дистанції «Фігурне водіння велосипеду», «Тріал») – особисті-командні змагання.

Кубок України з велотуризму серед юнацтва (точніше, його другий етап – перший пройшов у травні цього року в Бучі на Київщині) зібрав команди з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Кіровоградської, Сумської, Харківської областей.

Змагання проводились у старшій (2001 - 2003 рр.) та молодшій (2003- 2006 рр.) вікових групах. Зокрема, учасники 2003 року народження мали право вибору вікової групи для виступу, про що, звісно, заздалегідь вказувалось у заявках на участь.

Перший день велозмагань був присвячений ралі. Отримавши карти та легенди, команди рушили теренами Кіровоградського району. Молодші мали подолати 30-кілометрову дистанцію, старші - 40-кілометрову, при цьому виконавши низку завдань (так званих додаткових етапів). Перемогу в цій дисципліні серед старших груп здобули харків’яни, вінничани та сумчани – перше, друге та третє місця відповідно. У молодшій групі подіум вибороли Луганська, Вінницька та Харківська (команда «Харківська область - 4») області.

Наступного дня всі учасники почергово змагались на комплексній дистанції, що складалась з фігурного водіння та тріалу. Обидві дистанції були прокладені теренами Парку Перемоги («Міського саду») та розрізнялись кількістю запропонованих учасникам перешкод. У старшій групі кращі результати на тріалі показали Станіслав Орда (Харківська область), Владислав Шутко (Кіровоградська область) та Олексій Юніков (Харківська область); Аліна Рагозіна (Вінницька область), Карина Лиганенко (Харківська область) та Анастасія Сокол (Запорізька область). У молодшій групі – Данило Олійник та Андрій Сухар («Харківська область - 4»), Дмитро Шалімов («Харківська область -3») та Роман Кучерявий (Вінницька область) з Максимом Сентюровим («Харківська область -3»). Перша та третя пари хлопців пролетіли цю трасу з однаковим часом. Серед дівчат кращими стали Надія Сокур (Кіровоградська область), Олександра Ляшенко та Уляна Мандрика (обидві - «Харківська область - 4»).

Фігурне водіння  серед хлопців старшої групи стало тріумфом для Віталія Ковтуна («Харків-1»), друге місце посіли Максим Петін (Вінницька область) та Дмитро Веретільник («Харків-1»), третім став Олексій Юніков («Харків-1»). Кращими серед дівчат цієї групи стали Маргарита Бага (Сумська область), Аліна Рагозіна (Вінницька область) та Карина Лиганенко («Харків-1»). У молодшій групі найкращий пілотаж серед хлопців показали Дмитро  Шалімов(«Харківська область - 3»), Владислав Лукіянов (Вінницька область) та Олександр Федоренко («Харківська область – 4»), серед дівчат –Світлана Гусєва («Харківська область – 3»), Ольга Рагозіна (Вінницька обл) та Олександра Ляшенко («Харківська область – 4»).

За підсумками  дисциплін комплексної дистанції кращими командами молодшої групи стали  представники Харківської (команди «Харківська область – 3» та «Харківська область – 4») та Вінницької областей, у старшій групі – Харківської, Вінницької та Сумської областей. Абсолютними переможцями  у молодшій групі стали команди Луганської, Вінницької та Харківської («Харківська область – 4») областей, у старшій Харківської, Вінницької, Сумської областей.

У наступному, 2019 році, Кіровоградщина знову прийматиме осінній етап Кубку України з юнацького велотуризму. За попередніми даними, він має відбутись у Приютівській ОТГ Олександрійського району. Сподіваємось, учасників буде значно більше, а гостинність Кіровоградщина гарантує.