Міністерство освіти і науки України звернулося до органів місцевої влади на підтримку закладів позашкільної освіти

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Інформуємо голів райдержадміністрацій, міських голів, голів об’єднаних територіальних громад, керівників органів управління освітою, директорів позашкільних навчальних закладів, громадськість.

Міністерство освіти і науки України стурбоване ситуацією, що склалася із фінансуванням позашкільної освіти, а саме - тенденцією до скорочення видатків з місцевих бюджетів на утримання закладів позашкільної освіти, направило листа від 20.09.2018 року №1/9 – 568 щодо  підтримку та фінансування закладів позашкільної освіти в умовах децентралізації влади.

Переглянути листа можна за посиланням……

 

        Така ситуація загрожує порушенням прав дітей на доступність позашкільної освіти, у тому числі і дітей з особливими освітніми потребами.

У листі звертається увага, що місцеві органи влади мають повноваження самостійно розподіляти наявні фінансові та матеріальні ресурси з урахуванням обсягів доходів місцевих бюджетів і власних пріоритетів і при цьому не повинні застосовуватись практика фінансування закладів позашкільної освіти за залишковим принципом, оскільки позашкільна освіта відповідно до Закону України «Про освіту» є невід’ємним складником системи освіти, а відтак заклади позашкільної освіти є повноправними учасниками реалізації освітньої реформи.

Предметом особливої турботи повинно бути питання доступності до позашкільної освіти дітей у новостворених об’єднаних територіальних громадах (далі - ОТГ).

Звертаємо увагу, що питання доступності до позашкільної освіти можуть вирішуватись різними шляхами: створення нових закладів, організація роботи гуртків на базі шкіл, залучення на договірній основі закладів позашкільної освіти, розташованих на території інших громад

На підтримку позиції Міністерства освіти і науки України, просимо Вас вжити дієвих заходів для підтримки та належного фінансування закладів позашкільної освіти у 2018/2019 навчальному році.

Scroll to top