У Кропивницькому вперше відбувся Чемпіонат України зі скелелазіння серед вихованців закладів позашкільної освіти

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Змагання, організовані Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації та у партнерстві з Федерацією альпінізму та скелелазіння України, тривали з 1 по 3 червня поточного року. У них взяли участь  79 найсильніших спортсменів з Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Луганської, Одеської, Полтавської та Харківської областей. Збірну Кіровоградщини представляли сорок два юних спортсмени - вихованці комунальних закладів «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» та КДЮСШ №1 міської ради міста Кропивницького, Побузького Центру дитячої та юнацької творчості Голованівського району та Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради.

Перший день традиційно був присвячений розташуванню команд-учасниць, підготовці трас, а також роботі суддівської колегії та мандатної комісії. В свою чергу, учасники команд мали нагоду помилуватись красою міста, взяти участь в екскурсіях цікавими місцями. Частина з них вирішила взяти участь у туристично-краєзнавчому фестивалі, що вирував теренами міського парку «Ковалівський» та «розім’ятись» на його спортивно-туристичних локаціях. Цього ж дня відбулося урочисте відкриття Чемпіонату України, що відбулося за сприяння та участі творчих колективів комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості». У відкритті змагань взяли участь Соколенко Ул'яна Василівна, заступник начальника управління – начальник відділу фізичної культури, спорту  та позашкільної освіти управління освіти, науки, молоді та спорту  облдержадміністрації, Табалов Андрій Олександрович, секретар Міської ради міста Кропивницького.

 

У другий день (перший змагальний) майже повністю панувала атмосфера кваліфікаційних та підсумкових особисто-командних змагань в заліку «лазіння на швидкість». Учасники були розподілені на низку вікових груп та проходили відбірковий етап, 1/8 та 1/4 фіналу, півфінал та фінал.

Боротьба була доволі запеклою – адже всі регіони надіслали найкращих. Тому іноді результат вирішувався долями секунди. Отже, трійки фіналістів цього дня розподілились таким чином (1-3 місця відповідно):

Дівчата 2007 - 2008 років народження: Юлія Макогон (Луганська обл.), Дар’я Калина (Дніпропетровська обл.), Маргарита Краєва (Луганська обл.);

Хлопці 2007 - 2008 років народження: Ігор Пічка (Полтавська обл.), Максим Луценко та Олександр Довгань (Кіровоградська обл.);

Командний подіум цієї вікової групи склався з Луганської (Микита Абрамкін та Юлія Макогон), Кіровоградської (Олександр Довгань та Катерина Рябоштан) та Донецької (Олександр Колтипін та Софія Русакова) областей.

Дівчата 2005 - 2006 років народження: Дар’я Ткачова (Дніпропетровська обл.), Вероніка Кравченко та Вероніка Русакова (Донецька обл.);

Хлопці 2005 - 2006 років народження: Станіслав Кисловський та Марк Шутько (Луганська обл.), Єгор Власов (Кіровоградська обл.);

Командну першість в цій віковій групі вибороли Луганська (Станіслав Кисловський та Єва Александрова), Донецька (Віталій Малтих та Вероніка Кравченко) та Кіровоградська (Роман Ковальчук та Лариса Мартинюк) області.

Дівчата 2003 - 2004 років народження:  Юлія Міатова (Дніпропетровська обл.), Каміла Цапок (Харківська обл.) та Олександра Калмикова (Кіровоградська обл.);

Хлопці 2003 - 2004 років народження: Єгор Ніколаєв (Кіровоградська обл.), Данило Голишев (Одеська обл.) та Олександр Чумак (Кіровоградська обл.);

Командний залік приніс перемогу Кіровоградщині (1-е місце Єгора Ніколаєва та Олександри Аксьонової та 3-є місце Дмитра Сисоєва та Олександри Калмикової) та Дніпропетровщині (2-е місце Тимура Кучинського та Юлії Міатової).

У віковій групі 2001 - 2002 років народження боротьба розгорнулася між:

Дівчата: Світлана Воробйова (Харківська обл.), Валерія Гончарук та Вероніка Гебескул (Кіровоградська обл.);

Хлопці: Вячеслав Бабаєв (Харківська обл.), Ніл Плохов (Кіровоградська обл.), Артем Глушко (Дніпропетровська обл.);

Командна трійка призерів стала стовідсотково кіровоградською: Ніл Плохов та Олена Цуркан (1-е місце), Єгор Шаповалов та Вероніка Гебескул (2-е місце) та Ярослав Ткач та Валерія Гончарук (3-є місце).

Другий день змагань, що став завершенням Чемпіонату, був присвячений кваліфікаційним та фінальним змаганням учасників 2001- 2004 років народження в заліку «2-х етапна естафета». Боротьба проходила на скеледромі міського Дендропарку і була не менш запеклою. Проте спритність і витривалість доволі швидко визначили кращих  з кращих. Ними стали Юлія Міатова та Артем Глушко (Дніпропетровська обл.), Каміла Цапок та Вячеслав Бабаєв (Харківська обл.), Валерія Гончарук та Ярослав Ткач (Кіровоградська обл.).

 

Всі переможці були нагороджені  медалями та дипломами, команди – кубками Українського державного центра туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 

Із протоколами Чемпіонату України із скелелазіння серед вихованців закладів позашкільної освіти можна ознайомитися за посиланням:

Scroll to top