Туристи Кіровоградщини зустріли рік Собаки змаганнями орієнтувальників

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Здавалося б, нічого дивного в тому, що напередодні нового 2018 року (24 грудня) – року Собаки за східним календарем, туристи Кіровоградщини влаштували змагання саме зі спортивного орієнтування. Але, як виявилось, собаки до цього майже не причетні – подібне змагання щорічно відбувається з кінця 90-х років минулого століття, а співзасновником і головним прокладачем маршрутів є один з давніх працівників обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Валерій Геращенко. Тож попри сніг, що поступово змінився дощиком, кілька десятків туристів-орієнтувальників – від аксакалів до малят-початківців – зібрались на території комплексу «Тиха гавань» на урочисте відкриття змагань. Територію закладу для змагань і відпочинку люб’язно надав народний депутат України Олександр Горбунов, який вже традиційно патронує всі спортивно-туристичні змагання.

Боротьба проходила у форматі спринтерської дистанції у заданому напрямку. Учасники мали компас та оновлену цього року карту масштабу 1:5000 м. з перетином 5 м. Умови надзвичайно прості - відвідати КП  за картою, легендою та компасом, відмітити свій пункт згідно опису в легенді і повернутись на фініш. За кожний зайвий відмічений КП додавалась одна хвилина штрафу до часу спортсмена. Контрольний час становив 1 годину для всіх груп.

 

Але фактично все виявилось дуже непросто навіть для досвідчених спортсменів. Насамперед корективи внесла погода, розмивши стежки майже до стану каші. Тож взуті у легке спортивне взуння бігуни-орієнтувальники доволі часто, послизнувшись, падали у багнюку. Але, попри це та отримані з різних причин штрафи, дистанцію подолали всі.

Переможці отримали Дипломи обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді та подарунки від співорганізаторів змагання, а дітлахи – солодкі подарунки від нардепа Олександра Горбунова. Цього разу не було ані обурення невдоволених, ані традиційних офіційних протестів. Бо, як годиться, слід все залишати в році, що минає, зустрічаючи новий рік з чистими думками, свіжими силами і чудовим оптимістичним настроєм на майбутні змагання й нові перемоги.

 

  Організатори змагань вдячні за допомогу у проведенні змагань Народному депутату України Олександру Горбунову.

Scroll to top