Юні краєзнавці Кіровоградщини взяли участь у Всеукраїнській конференції

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

17‒19 листопада 2017 року в м. Миколаєві відбулася VIII Всеукраїнська конференція  учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», організована Миколаївським обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (МОЦТКЕ). У конференції взяли учать представники 17 областей України. Кіровоградську область представляла делегація у складі:

керівника делегації, керівника гуртка комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» – Пасічняка Олександра;

Бойка Дмитра, вихованця гуртка «Історичне краєзнавство» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», учня 10 класу філії «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» опорного навчального закладу «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Знам'янської районної ради Кіровоградської області»;

Тупчієнка Святослава, учня комунального закладу «Добровеличківське навчально-виховне об'єднання «спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад», вихованця гуртка «Пізнаємо рідний край» Добровеличківський центр дитячої та юнацької творчості Добровеличківської районної державної адміністрації;

Богдан Ірини, учениці  9 класу навчально-виховний комплекс «Кіровоградський колегіум-спеціалізований навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад-центр естетичного виховання» Кіровоградської міської ради.

Урочисте відкриття конференція, пленарне засідання та робота секцій відбувалася на базі Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д. Чайки. На пленарному засіданні, яке була приурочена двом пам’ятним датам – 70-річчя МОЦТКЕ та 80-річчю від створення Миколаївської області, виступали відомі вчені, краєзнавці, громадські діячі.

Робота секцій здійснювалася за такими напрямками: історичне, археологічне, етнографічне, екологічне, географічне краєзнавство і культурна рідного краю та музейна справа. З доповідями «Етнографічні дослідження Г.І. Сорокіна» та «Традиції будівництва народного житла на Добровеличківщині» на секції «Етнографічне краєзнавство» виступили учні Д. Бойко і С. Тупчієнко. Учениця І. Богдан виступала на секції «Культура рідного краю та музейна справа» з доповіддю на тему «Місто дитинства Арсенія Тарковського», яка є результатом тривалої пошуково-дослідницької роботи гуртка «Літературне краєзнавство», що діє при  Кіровоградському колегіумі.

Оргкомітет конференції розробив цікаву програму конференції, в рамках якої гості отримали можливість ознайомитися з дивовижними експонатами Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми» та відвідати одну з найстаріших обсерваторій Європи – Науково-дослідницький інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія», дізнатися про специфіку роботи цієї установи й зазирнути на вечірнє осіннє небо у телескоп.

Учасники конференції отримали надруковані збірники матеріалів (статей) конференції, свідоцтва про участь в конференції, а керівники делегацій –ювілейні подарунки до 70-річчя МОЦТКЕ.

На урочистому закритті VІІІ Всеукраїнської конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» кращі доповіді були відзначені дипломами та найближчим часом будуть надруковані у розширеному вигляді в збірці статей. Також на закритті конференції керівники делегацій отримали подарунки  від Центру соціальних ініціатив Миколаївського глиноземного заводу «Русал» та Миколаївського обласного краєзнавчого музею ‒ настільну гра з елементами історичного краєзнавства «Миколаївський магнат», яка стане у нагоді вчителям та керівникам гуртків при організації учнівського дозвілля.

Scroll to top