В пошуках курганів

Рейтинг користувача:  / 2
ГіршийКращий 

6–7 травня 2017 року згідно плану роботу гуртка «Історичне краєзнавство» КЗ «КОЦТКЕУМ», що діє при Дмитрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради було проведено дводенну туристсько-краєзнавчу експедицію «В пошуках курганів», основною метою якої було виявлення та опис об’єктів археології на території Дмитрівської сільради Знам’янського району.

Пам’ятки археології складають найбільшу групу серед різних видів об’єктів культурної спадщини та є найменш захищеними від руйнування, тому виявлення курганів стало основним напрямом пошуково-дослідницької діяльності юних краєзнавців.

Гуртківцями було обстежено поля площею близько 4 км2 понад балкою Медянкою та за колишнім селом Дючиною, на яких виявлено 21 об’єкт археології, із них 19 зосереджено в семи курганних групах. Кургани датуються серединою ІІІ – ІІ тис. до н.е.. В одній із курганних груп зафіксовані сліди розораного майдану, описаного ще у другій половині ХІХ ст. земським статистом А. Браунером та священиком-краєзнавцем Г.І. Сорокіним як «кільцеподібне городище».

Із 21-го виявленого кургану, 8 знаходяться у аварійному стані (на деяких з них знайдені фрагменти людських кісток, кераміки, металевий шлак). Всі кургани інтенсивно розорюються, за винятком одного задернованого, сильно пошкодженого норами польових звірів, на вершині насипу якого організовано геодезичний пункт у вигляді рову квадратної форми зі слідами демонтованої тріангуляційної вежі. Встановлено, що сучасна висота кількох найвищих курганів, позначених на топографічній карті 1984 р., суттєво менша тієї, зазначеної на карті.

Зібрані історико-краєзнавчим гуртком матеріали значно доповнять вже зібрану у березня-квітня 2017 року інформацію про кургани на теренах с. Дмитрівки Знам’янського району та стануть корисними у подальшій пам’яткоохоронній діяльності. За матеріалами експедицій буде укладено карту розташування об’єктів археології на території Дмитрівської сільської ради.

Scroll to top