Відбулася презентації монографії Колотухи Олександра Васильовича «Рекреаційно-туристські ресурси Кіровоградської області»

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

28 лютого 2017 року у Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася  презентація  монографії методиста комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», доктора географічних наук, завідуючого кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Колотухи Олександра  Васильовича «Рекреаційно-туристські ресурси Кіровоградської області».

Організаторами презентації виступили Кіровоградська обласна державна адміністрація, управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка, комунальний заклад Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотекою ім. Д.І.Чижевського.

Книга видана у рамках реалізації обласної програми сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки. У монографії розглянуто географічні особливості Кіровоградської області, оцінено рекреаційно-туристські ресурси   області – природні, соціально-економічні, культурно-історичні. Виконано рекреаційно-туристське районування Кіровоградської області. Визначені туристсько-краєзнавчі можливості області зі здійснення пішохідних туристських походів та інших видів туризму.

У заході взяли участь: Коваленко Сергій Петрович - перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, Животовська Валентина Григорівна - директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, Шатна Лідія Францівна – заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, науковці, викладачі, студенти вищих навчальних закладів, слухачі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлинського», керівники туристсько-краєзнавчих гуртків області, краєзнавці.

Виступаючі відмітили, що дослідження Олександра Васильовича буде корисним для науковців, керівників туристсько-краєзнавчих об’єднань  учнівської та студентської молоді, студентів географічних та історичних спеціальностей, краєзнавців, туристів-спортсменів.

Монографія Колотухи Олександра Васильовича, важлива у напрямку  подальшого розвитку та популяризації туризму як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури та спорту у всебічному розвитку і вихованні учнівської молоді області, пропаганди різноманітних форм і засобів здорового способу життя та змістовного активного відпочинку. Значення рекреації взагалі і туризму зокрема постійно і неухильно зростає.

За словами автора монографії Олександра Колотухи, в книзі представлено туристичні маршрути, які він збирав у процесі активної дослідницької роботи понад двадцять років – з 1996 по 2016 рік. На думку доктора географічних наук, дослідження буде корисним для науковців, керівників туристсько-краєзнавчих об’єднань учнівської та студентської молоді, студентів географічних та історичних спеціальностей, краєзнавців та туристів-спортсменів. У книзі розглянуто географічні особливості, оцінено рекреаційно-туристські ресурси Кіровоградської області – природні, соціально-економічні, культурно-історичні. Також виконано рекреаційно-туристське районування та визначені туристсько-краєзнавчі можливості Кіровоградщини для організації пішохідних туристських походів та інших видів туризму. Олександр Колотуха впевнений, що Кіровоградщина з вигідним географічним розташуванням, різноманітним природно-кліматичним та культурно-історичним потенціалом є досить привабливою для розвитку національного туризму.

Найближчим часом видання буде направлено до бібліотек області, надійде до викладачів навчальних закладів, тим більше,  що було видано 300 примірників монографії.

 

Scroll to top