Підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Вже традиційно протягом минулого року комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» проводив обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

На розгляд журі було представлено 30 робіт із Благовіщенської, Великоандрусівської, Вільшанської,  Глодоської, Гурівської, Добровеличківської, Знам’янської, Кетрисанівської, Компаніївської, Кропивницької, Новоукраїнської,  Олександрівської, Олександрійської,  Онуфріївської, Петрівської, Попельнастівської територіальних громад за напрямами: «Духовна спадщина мого народу» – 6 робіт, «Козацькому роду нема переводу» – 1 робота, «Із батьківської криниці» – 5 робіт, «З попелу забуття» – 9 робіт, «Географія рідного краю» – 9 робіт.

Під час проведення досліджень юні пошуковці області працювали в архівних установах, відвідували музеї, храми, зустрічалися зі свідками історичних подій, видатними людьми свого краю, шукали документи, які свідчили про досліджувану подію чи явище, звертались до літературних інтернет-джерел, вели листування, працювали з періодичними виданнями.

За результатами оцінювання суддівська колегія визначила переможців обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Ними стали:

І місце:

пошукова група гуртка «Археологічне краєзнавство» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», учнів комунального закладу «Ліцей «Надія» Великоандрусівської  сільської ради Світловодського району Кіровоградської області за роботу «Бойовий шлях 5-ої повітряно-десантної гвардійської дивізії на правому березі Дніпра» (керівник ЖИВОЛУП Михайло);

ІІ місце:

ЄСІКЯН Маріам, учениця комунального закладу «Боківський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Гурівської сільської ради», за роботу «Водна ерозія ґрунтів як екологічна проблема підзони північного степу Кіровоградської області (на прикладі села Бокове)» (керівник ГРИЦЕНКО Наталія);

ДОНЧЕНКО Софія, вихованка комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», учениця  Попельнастівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, за роботу «Гортаючи трагічні сторінки села Попельнастого» (керівник ЖВАНКО Валерій);

ІІІ місце:

СЕМЕНОВА Аліна, ТКАЧ Юлія, вихованки комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», учениці навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2 – ліцей Знам’янської міської ради, Кіровоградської області», за роботу «Перехрестя культур. Другий після Шопена Кароль Шимановський» (керівник ФІЛІПОВА Світлана);

БОНДАРЕНКО Кароліна, учениця Глодоського ліцею Глодоської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, за роботу «Народна пісня – злет душі людської. (Пісенна творчість села Глодоси)» (керівник МАЛИШКО Валентина).

Також на підставі протоколів суддівської колегії за належну пошукову роботу грамотами комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» нагороджуються:

СТЕПАНЕНКО ВЛАДИСЛАВ, учень Глодоської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Глодоської сільської ради Новоукраїньського району за роботу «Герої Крут – моя односельчани» (керівник Шевченко В.М.)

БОНДАРЕНКО КАРОЛІНА, учениця Глодоської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Глодоської сільської ради Новоукраїньського району за роботу «Народна пісня-злет душі людської» (Пісенна творчість села Глодоси) ( керівник Малишко В.Г.)

МОРОЗ МИХАЙЛО, учень Глодоської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Глодоської сільської ради Новоукраїньського району за роботу «Василь Недайкаша: поверннення на Україну» ( керівник Малишко В.Г.)

НАЗАРКО АНАСТАСІЯ, учениця Глодоської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Глодоської сільської ради Новоукраїньського району за роботу «Особливості говірки села Глодоси Новоукраїнського району» ( керівник Малишко В.Г.)

НЕЗДВЕЦЬКА ЮЛІЯ, учениця Вільшанського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Вільшанської селищної ради за роботу «Оцінка ресурсу лікарської сировини селища Вільшанки» (керівник Макарова О.М.)

Вихованці гуртка «Туристи-пішоходи» будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради за роботу «Стежками Олександрійщини» (керівник Мажаєв А.Ю.)

ПОЛТАВЕЦЬ ІРИНА, учениця комунального закладу «Петрівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів-гімназія» Петрівської селищної ради за роботу «Сповідниця і подвижниця Іулітта Педан» (керівник Ваніна Н.І.)

СТЕЦЕНКО ВЛАДИСЛАВА, учениця Чечеліївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, філія Новостародубської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Петрівської селищної ради за роботу «Хліб випікати, то справжній талант, має у мене бабуся» (керівник Філіпенко І.В.)

Кращі роботи були надіслані до участі у ІІІ (Всеукраїнському) турі конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Вітаємо всіх учасників та бажаємо успіхів у подальшій роботі!

Scroll to top