Новини

Проводимо XXІX Чемпіонат області зі спортивного туризму серед школярів та гуртківців закладів позашкільної освіти

Рейтинг користувача:  / 1

07-09 червня 2019 року на території комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» проводимо XXІX Чемпіонат області зі спортивного туризму серед школярів та вихованців закладів позашкільної освіти (м. Кропивницький,  вул. Соколівська, 2).

Змагання проводяться з метою популяризації та подальшого розвитку туризму як засобу виховання учнівської молоді, активізації спортивно-туристської роботи в навчальних закладах області, підвищення рівня туристської майстерності учасників змагань та безпеки проведення туристських подорожей, виявлення найкращих спортсменів та команд області зі спортивного туризму для участі у Всеукраїнських змаганнях зі спортивного туризму.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

Безпосереднє проведення і суддівство змагань покладається на суддівську колегію створену комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Заїзд команд 07 червня 2019 року до 1000. Робота мандатної комісії з 1000 до 1100.

Проживання під час змагань у наметовому таборі. Команди повинні мати необхідне спорядження для проживання та проходження дистанцій.

Програмою змагань передбачені:

-  змагання на дистанції «Смуга перешкод» командні змагання - клас дистанції ІІІ (старша група), ІІ клас (молодша група);

-  змагання на дистанції «Крос-похід» - ІІІ клас дистанції.

Склад команди – 4 особи (у тому числі не менше однієї дівчини).

У змаганнях беруть участь команди закладів загальної середньої освіти, позашкільної освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Змагання проводяться у двох групах:

2002 - 2004 років народження – старша група;

2005 - 2007 років народження – молодша група.

Учасники, які не мають медичного дозволу, до участі у змаганнях не допускаються. До участі в змаганнях допускаються по одній і більше команді молодшої та старшої групи від району, міста, області.

Команду очолює тренер та представник команди, який буде залучений в обов’язковому порядку до суддівства.

Команда без судді до змагань не допускається.

Попередні заявки на участь у змаганнях у обов’язковому порядку подаються до   04 червня 2019 року шляхом реєстрації на сайті комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» за посиланням:

У разі відсутності заявки на сайті команда до змагань не допускається!

Учасники, які не мають медичного дозволу та страхового полісу до участі у змаганнях не допускаються.

Умови дистанцій за посиланням:

У Кропивницькому успішно пройшов Чемпіонат України з велосипедного орієнтування

Рейтинг користувача:  / 0

16-20 травня 2019 року на території комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» проведено Чемпіонат України та Кубок України зі спортивного орієнтування на велосипедах. Керівництво проведенням змагань здійснювало Міністерство молоді та спорту України, Федерація спортивного орієнтування України. Змагання провели управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму та краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» та суддівська колегія рекомендована Федерацією спортивного орієнтування України.

Ці змагання вдруге проходили на Кіровоградщині і вперше у Кропивницькому. До Кропивницького прибули команди з шести областей України та столиці, які разом із збірною нашої області два дні підкорювали стежки та лісопаркові хащі обласного центру. Найбільше представництво мала Кіровоградщина.

               

Перший день змагань почався з короткої дистанції – своєрідного спринту, що був прокладений на Фортечних Валах обласного центру. Переможцями особистого заліку у групах стали:

Ж12 – Софія Седашова (Одеська область);

Ж17 - Дарина Чос (Львівська область), Надія Сокур (Кіровоградська область);

Ж20 – Надія Маланчук та Христина Муханова (oбидві учасниці зі Львівської області, відповідно 1-е та 2-е місця);

Ж21 – Наталія Пустова та Ганна Москальченко (Харківська область, 1-е та 2-е місця відповідно), Наталія Подруцька (Одеська область);

Ж40 – Євгенія Свірідова (Запорізька область);

Ч12 – Єгор Рожков (Львівська область), Вадим Сорока (Кіровоградська область) та Іван Кобець (м. Київ);

Ч14 – Максим Кондратенко, Денис Зарубін та Ростислав Геращенко (всі троє – Кіровоградська область);

Ч17 - Назар Сапрун (Львівська область), Павло Корчагін та Віталій Токарчук (Кіровоградська область, відповідно 2-е та 3-є місця);

Ч20 - Богдан Корольов (Запорізька область), Ярослав Муханов (Львівська область);

Ч21 – Артем Стрижак (м. Київ), Сергій Сокур (Кіровоградська область) та Олександр Касьянов (Закарпатська область);

Ч40 – Олександр Чепур (Запорізька область), Олег Гладковський (Харківська область) та Станіслав Седашов (Одеська область).

 

Коротка дистанція стала своєрідною розминкою перед наступними етапами. Забігаючи трохи наперед, слід відмітити, що в остаточному підсумку ротація учасників щодо здобутих місць виявилася незначною.

 

Середня дистанція пролягла теренами Парку Перемоги (міського саду), де зросли як відстані, так і чисельність контрольних пунктів (КП). Втім більш досвідчені учасники швидко впорались і з цим завданням, і результати відобразились наступним чином:

Ж12 – Софія Седашова (Одеська область), Марина Лутова (м. Київ);

Ж17 – Надія Сокур (Кіровоградська область), Дарина Чос (Львівська область);

Ж20 – Надія Маланчук та Христина Муханова (обидві – Львівська область, відповідно 1-е та 2-е місця);

Ж21 – Кристина Стрижак (м. Київ), Наталія Пустова та Ганна Москальченко (обидві з Харківської області, відповідно 2-е та 3-є місця);

Ж40 - Євгенія Свірідова (Запорізька область), Марина Наровлянська (м. Київ);

Ч12 - Іван Кобець (м. Київ), Єгор Рожков (Львівська область), Олександр Гриша (м. Київ);

Ч14 – Максим Кондратенко, Ростислав Геращенко та Денис Зарубін (всі троє – Кіровоградська область);

Ч17 – Павло Корчагін та Віталій Токарчук (обидва учасники – Кіровоградська область, 1-е та 2-е місця відповідно) та Андріан Семприх (Львівська область);

Ч20 – Богдан Корольов (Запорізька область), Євген Мінчук та В’ячеслав Скорохід (oбидва учасники –Кіровоградська область, відповідно 2-е та 3-є місця);

Ч21 - Олександр Касьянов (Закарпатська область), Артем Стрижак (м. Київ) та Ренат Хасаншин (Харківська область);

Ч40 – Віктор Грицаєв (Кіровоградська область), Станіслав Седашов (Одеська область) та Олег Гордієнко (Запорізька область).

 

Другий день змагань став реальним випробуванням для багатьох учасників, що вирішили спробувати подолати ще й довгу дистанцію, прокладену стежинами та хащами Парку Перемоги та Завадівки. Проте левова частка велоорієнтувальників вклалась у нормативний час та успішно фінішувала з наступними результатами:

Ж12 – Софія Седашова (Одеська область);

Ж17 - Дарина Чос (Львівська область), Надія Сокур (Кіровоградська область);

Ж20 – учасницям не пощастило, час перевищив норму;

Ж21 - Кристина Cтрижак (м. Київ), Наталія Пустова та Ганна Москальченко (oбидві учасниці –Харківська область, 2-е та 3-є місця відповідно);

Ж40 –  Євгенія Cвірідова (Запорізька область), Марина Наровлянська вирішила не ризикувати;

Ч12 - Єгор Рожков (Львівська область), Іван Кобець (м. Київ) та Вадим Сорока (Кіровоградська область);

Ч14 – Максим Кондратенко (Кіровоградська область);

Ч17 - Назар Сапрун (Львівська область);

Ч20 – Євген Мінчук (Кіровоградська область), Богдан Корольов (Запорізька область), В’ячеслав Скорохід (Кіровоградська область);

Ч21 - Олександр Касьянов (Закарпатська область), Ренат Хасаншин (Харківська область), Артем Стрижак (м. Київ);

Ч40 – Олег Гладковський (Харківська область), Олександр Чепур (Запорізька область), Станіслав Седашов (Одеська область).

Місце в командному заліку залежало від суми балів, здобутих кожним учасником тої чи іншої команди. Відповідно, перші місця на всіх трьох дистанціях виборола Кіровоградщина, другі –Харківщина, треті – Львівська область (коротка дистанція) та м. Київ (середня та довга дистанції). А вже в абсолютному заліку перемогу впевнено закріпили велоорієнтувальники Кіровоградщини, «срібло» за Харківщиною, а «бронзу» з достатнім відривом від столиці України виборола Львівщина.

 

Фіналісти отримали відповідні дипломи, переможці на вирішальній дистанції – медалі, а всі учасники – чудові враження та приємні спогади у майбутньому.

Організатори вдячні за допомогу у проведенні змагань міському голові м. Кропивницький Райковичу А.П., заступнику міського голови м. Кропивницький з питань діяльності виконавчих органів ради Вергуну О.С. та працівникам департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації на чолі із Рибальченком О.М.

Творчість краєзнавців на конкурсній програмі

Рейтинг користувача:  / 0

17 травня 2019 року комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» провів ІІ етап XV обласного зльоту юних туристів-краєзнавців – конкурсну програму «Обереги українського народу – символи любові й незрадливості» на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості».

Відкрила захід заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської  облдержадміністрації Соколенко Ул’яна Василівна.

7 команд з Помічнянської ОТГ, Вільшанського, Олександрівського, Онуфріївського, Петрівського районів та м. Олександрія, м. Кропивницького яскраво проявили свою творчість, оригінальність, артистичність, креативність на конкурсній програмі, аби показати українську культуру в звичаях і обрядах.

Змістовну та оригінальну конкурсну програму, розкривши  краєзнавчий потенціал району (міста, ОТГ) підготували команди з Петрівського, Вільшанського, Онуфріївського, Олександрівського районів та Помічнянської ОТГ.

Найкращими виявилися команди з Помічнянської ОТГ (команда вперше бере участь у Зльоті), Онуфріївського району, а переможцем другий рік поспіль став творчий колектив з Олександрівського РЦДЮТ.

Організатори вдячні за допомогу у проведенні заходу колективу комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості».

Юні туристи мандрували лісами Кіровоградщини

Рейтинг користувача:  / 0

У період з 7 до 11 травня 2019 року комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» провів  Х Чемпіонат області зі спортивних туристських походів та І етап XV обласного зльоту юних туристів-краєзнавців на території Знам’янського та Олександрівського районів Кіровоградщини. У змаганнях взяли участь 17 груп юних туристів-краєзнавців, понад 100 учасників, що представляли Знам’янський, Новгородківський, Онуфріївський, Петрівський райони,  м. Знам’янка,  м. Кропивницького, м. Олександрія, Ганнівську і Помічнянську ОТГ.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювало управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації.

Змагання передбачали проходження маршруту спортивного походу 2-го ступеня складності довжиною майже 60 км, розробленого Головною суддівською колегією, з проходженням контрольних пунктів, технічних етапів, орієнтування та Х-етапів.

У перший день змагань, 7 травня 2019 року, поблизу ст. Чорноліська відділ освіти, молоді та спорту Знам'янської районної державної адміністрації організував для учасників урочисте відкриття із привітаннями від дитячих колективів Знам'янщини.

Краєзнавчі змагання розпочалися етнографічними завданнями та в’язанням туристичних вузлів. Протягом всіх днів маршруту команди проводили опитування серед жителів Олександрівщини і збирали історико-етнографічні відомості про район подорожі, проводили дослідження ґрунтового профілю, визначали швидкість течії річки, робили розкоп методом єгипетського трикутника тощо.

За підтримку і допомогу в організації та проведенні змагань організатори висловлюють подяку відділу освіти, молоді та спорту Знам'янської райдержадміністрації та відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації.

 Зведений протокол І (очного) етапу «Туристсько-краєзнавчий маршрут» ХV обласного зльоту юних туристів-краєзнавців:

 

Вітаємо з Днем народження!

Рейтинг користувача:  / 0

Колектив комунального закладу "Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді" щиро вітає з Днем народження керівника гуртка центру

Алєксандрова Олександра Вікторовича!!!! 

Життя пряме і просте, як траса, не кожному цікаве. Бажємо, щоб Ваша доля була сповнена незвіданих стежин і несподіваних поворотів. І щоб на кожному відрізку шляху Вас чекали приємні сюрпризи!

 З Днем Народження!

                                                                                         З повагою колектив центру

Сторінка 1 з 129

Scroll to top