Новини

Відбувся ІІ етап Спартакіади центру

Рейтинг користувача:  / 0

24.03.2018 року у спортивному залі комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей «Сокіл», центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» відбувся ІІ етап Спартакіади комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» - команди змагалися  на дистанції «Смуга перешкод» (особисто-командний залік).

У змаганнях взяли участь команди гуртків комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», а також команди що представляли навчальні заклади Знам'янського, Новгородківського, Олександрівського районів, м. Кропивницький, м. Олександрії, м. Бобринець (Бобринецька ОТГ). Загалом понад 50 учасників. Змагання відбувалися у двох групах:

-    2004 - 2006 років народження – молодша група;

-    2003 років народження і старші – середня група.

Юні екскурсоводи змагалися на Чернігівщині

Рейтинг користувача:  / 0

Уже вдруге для юних краєзнавців проводиться Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу». Цьогоріч гостей з усіх куточків України зустріла Чернігівщина.

Делегацію від Кіровоградської області представляли Виноградова Анастасії, екскурсовод історичного музею  Перчунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добровеличківської районної ради та Гнатенко Анна, екскурсовод меморіального музею Арсенія Тарковського навчально-виховного комплексу «Кіровоградський колегіум – спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад – центр естетичного виховання» Кіровоградської міської ради.

   20 березня 2018 року відбулося урочисте відкриття фінального етапу конкурсу на базі Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва. Протягом трьох днів на  конкурсантів очікувала насичена та цікава програма: екскурсія містом «Чернігів стародавній», перегляд театральної вистави «Сватання на Гончарівці» Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка та картинної галереї Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана. 

Роботу секцій конкурсу за профілями музеїв було організовано на базі Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського, «Військово-історичного музею» (філії Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського), Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М. Коцюбинського. 

22 березня 2018 року на базі Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відбулось закриття II туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» та нагородження його учасників.

 

Олександр Колотуха презентував серію словників-довідників зі спортивного туризму та активної рекреації

Рейтинг користувача:  / 0

Протягом року вже вдруге науковці взяли участь у презентації у залі обласної наукової бібліотеки доробку нашого земляка – теоретика і практика дитячого туризму – Колотухи Олександра Васильовича. Громадськість вже ознайомлена із монографією Олександра Васильовича - «Рекреаційно-туристські ресурси Кіровоградської області» - виданої у рамках реалізації обласної програми сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки.

21 березня 2018 року у Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася презентація серії словників-довідників зі спортивного туризму та активної рекреації доктора географічних наук, завідувача кафедри менеджменту, економіки, права та туризму Льотної академії Національного авіаційного університету, методиста комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» Колотухи Олександра  Васильовича.

Презентація  у черговий раз відбулася за підтримки управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, Льотної академії Національного авіаційного університету, Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

У заході взяли участь науковці, викладачі, студенти Льотної академії Національного авіаційного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка, члени туристичного клубу «Мандри» Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, що взяли участь у обговоренні презентованих робіт.

Презентована серія складається з трьох словників. У словниках викладено тлумачення основних термінів та понять, що використовуються у теорії та практиці спортивного туризму та активної рекреації. Видання включають більше 2500 термінів та більше 2000 статей з географії спортивного туризму та активної рекреації, туризмології, систематизації  спортивного туризму та активної рекреації й туристсько-спортивної практики.

  Туристична діяльність розвивається дуже швидкими темпами як в територіальному аспекті, так і у функціонально-галузевому. На сучасному етапі розвитку соціально-економічних і суспільних відносин туризм є феноменальним явищем, якому притаманні певні характеристики – безліч понятійних означень, сильний вплив на економіку та політику. Протягом свого розвитку спортивний туризм напрацював власну термінологію, яка використовується у офіційних документах ФСТУ, Мінмолодьспорту, правилах змагань, настановах, підручниках по туризму тощо. Будь-яка термінологія, яка описує свою предметну галузь повинна бути впорядкованою, гармонізованою та стандартизованою. 

Понятійний апарат туризму ще не достатньо визначений. Тому перед науковцям постає важлива задача визначити основні дефініції та термінологію туризму. Адже термінологія — це професійна фахова мова. На наш час виникла нагальна потреба обґрунтування єдиного тлумачення професійних термінів, що дуже важливо для використання в національних законодавчих актах, підготовки фахівців туризму.

Тому, довідники будуть корисні для науковців, широкого загалу фахівців з туризму,  керівників туристсько-краєзнавчих об’єднань  учнівської та студентської молоді області та України, студентів туризмознавчих та географічних спеціальностей, краєзнавців, туристів-спортсменів. У довідниках викладено тлумачення основних термінів та понять.

Праці Колотухи Олександра Васильовича, важливі у напрямку  подальшого розвитку та популяризації туризму як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури та спорту у всебічному розвитку і вихованні учнівської молоді області, пропаганди різноманітних форм і засобів здорового способу життя та змістовного активного відпочинку.

Обговорення актуальних питань, обмін досвідом та рекомендаціями сприятиме активізації наукових досліджень у сфері туризму, впровадженню у процес навчання новітніх знань на основі консолідації зусиль освітян, науковців, представників бізнесу та органів влади.

 ___________________________________

Умови проходження дистанцій ІІ етапу Спартакіади центру з пішохідного туризму в закритих приміщеннях

Рейтинг користувача:  / 0

Умови проходження дистанцій

ІІ етап Спартакіади центру з пішохідного туризму в закритих приміщеннях

 

Дата проведення – 24 березня 2018 року

Початок змагань: 9.00

Місце проведення – спортивний зал Комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей «Сокіл», центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

Адреса: Кропивницький, вул.Короленка, 46.

Звертаємо увагу: відкрита реєстрація учасників ІІ етапу Спартакіади!!!!

 

Спартакіада гуртківців центру зі спортивного туризму-пішохідний туризм

Рейтинг користувача:  / 0

Згідно з планом роботи комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» з метою популяризації спортивного туризму, підвищення технічної та практичної майстерності гуртківців центру, відбору кращих спортсменів до збірної команди області проводиться в 2017/2018 навчальному році,  у період з листопада 2017 року до травня 2018 року, Спартакіади центру зі спортивного туризму-пішохідний туризм.

У змаганнях беруть участь команди гуртків комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», а також команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області, туристичних клубів. Змагання у трьох групах:

-    2004 - 2006 років народження – молодша група;

-    2003 років народження і старші – середня група;

-    1999 років народження і старші – старша група (проведення забезпечує туристичний клуб «Мандри» ЦДПУ ім. В.Винниченка)

Залік здійснюється у двох групах молодшій та середній. Команди та учасники старшої групи можуть брати участь у змаганнях середньої групи поза заліком.

До участі в змаганнях допускаються по одній і більше команді від туристичного гуртка. Кожна команда центру повинна мати власну назву, яка зберігається за командою протягом всієї Спартакіади. Крім того в змаганнях можуть брати участь команди від інших навчальних закладів, районів, міст області.

Склад команди для кожної групи – 4 чоловіки (в тому числі не менше однієї дівчини).

Змагання Спартакіади проводяться  за графіком:

Назва

Термін

проведення

Місце проведення

Змагання з  «Туристських навичок» (1 етап  Спартакіади)

25.11.2017

м. Кропивницький

Змагання на дистанції «Смуга перешкод» (особисто-командний залік (2 етап Спартакіади)

24.03.2018

м. Кропивницький

Змагання на дистанції «Командна смуга перешкод» (3 етап Спартакіади)

14.04.2018

м. Кропивницький

Змагання на дистанції «Крос-похід»          (4 етап Спартакіади)

12.05.2018

м. Кропивницький

 

Додаткова інформація   для кожного етапу  розміщуватиметься на сайті Центру  http://tourist.kr.ua/ та на сторінці https://www.facebook.com/touristkir/.

 

 

Заявки на участь у змаганнях Спартакіади подаються до туристсько-спортивного відділу комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» за тиждень до початку змагань з виду на електрону адресу центру tourist_kir@ukr.net

Іменна заявка від команди встановленого зразку подається на місці змагань.

Звертаємо увагу: відкрита реєстрація учасників  Спартакіади!!!!

Сторінка 1 з 93

Scroll to top