Новини

Вихованець Центру туризму переміг на Європейському молодіжному Кубку зі скелелазіння

Рейтинг користувача:  / 0

19 -20 липня 2019 року в м. Тарнов  (Польща) відбувся Європейський молодіжний Кубок зі скелелазіння серед молоді та юніорів в програмі швидкість «формат Рекорд» на стіні висотою 15 метрів. В змаганнях взяли участь 89 найсильніших спортсменів із одинадцяти країн Європи, в тому числі збірна команда України у складі сімнадцяти спортсменів.

Кіровоградську область представляли два юних спортсмени - Ярослав Ткач і Ніл Плохов вихованці комунального закладу  «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

За результатами змагань, в групі юніорів,  Ярослав Ткач  став чемпіоном, подолавши трасу 15 метрів за 6,31сек. Призером змагань також став українець - друге місце здобув Глушко Артем із Дніпра.

В групі 2002-2003 р.н. Ніл Плохов зайняв 14 місце.

Готували спортсменів до змагань тренери,  Микола Побережець та Валентина Русінова.

Вітаємо вихованця та тренера з перемогою!

 

Триває підготовка команди Кіровоградської області до участі у ХІI Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців

Рейтинг користувача:  / 0

З 16 до 19 липня 2019 року на територіїкомунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» були проведені учбово-тренувальні збори команди Кіровоградської області учасників ХІI Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців.

У цьому році Кіровоградщину буде представляти учнівська молодь Помічної. Команда вже продемонструвала свою різносторонню підготовку під час участі у ХV обласному зльоті юних туристів-краєзнавців. До участі у Всеукраїнському зльоті команда була підготовлена у співпраці комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» та  відділу культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Помічнянської міської ради (начальник Яценко В. В.)

Під час зборів учасники команди відчули себе і туристами, і спортсменами-орієнтувальниками, і дослідниками, і артистами. Зокрема, відпрацювали туристську техніку. Опрацювали методику презентації пошуково-дослідницької роботи. Також, із юними краєзнавцями працював геолог Інгульської шахти Савицький В.І.

Про акцію-флешмоб до Дня Незалежності України «Україна назавжди»

Рейтинг користувача:  / 1

Всеукраїнська акція-флешмоб «Україна назавжди» (далі - Флешмоб) присвячена 28-й річниці Незалежності України. Проводиться з метою формування у підростаючого покоління національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду, активної громадянської, державницької позиції та почуття власної гідності у сфері національно-патріотичного виховання.

Загальне керівництво Флешмобу здійснює Міністерство освіти і науки України. Безпосередня організація та проведення Флешмобу покладається на Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Учасниками Флешмобу є учнівська молодь, педагоги, батьки, члени громадських об’єднань. Робота є колективною.

До участі у Флешмобі подаються відеоролик, що знятий (створений) доступними засобами (відеокамерою, мобільним телефоном тощо). Надіслана робота має бути авторською та відповідати заданій тематиці - День незалежності України.

Якість відеоролика - з розширенням не менше 360р.

Тривалість відеоролика - до 1-4 хв. (для профілю в «Instagram» - до 1 хв.).

Використання при монтажі та зйомці відеоролика спеціальних програм і інструментів - на розсуд учасників Флешмобу.

Учасники Флешмобу самі визначають місце проведення, категорію та кількість учасників.

Відеоролики Флешмобу розмішуються на власних інтернет-ресурсах з повним переліком хештегів: #Українаназавжди, #foreverUkraine , #УДЦНПВ.

На електоронну адресу УДЦНПВКТУМ: center.patriotua@gmail.com з поміткою в електронному листі «Флешмоб до Дня Незалежності» надсилається:

-    Посилання на інтернет-ресурси (сайт, «YouTube канал», «Instagram», «Facebook», «Telegram») де розміщений відеоролик;

-     Обов’язковим є посилання на «YouTube канал». У разі відсутності «YouTube каналу» - на вказану електронну адресу надсилається оригінал відеоролика. Отримані відеоролики будуть розміщені на «YouTube каналі» УДЦНПВКТУМ;

В тексі електронного листа вказати: назву колективу, заклад освіти (назву громадського об’єднання), прізвище, ім’я, по-батькові (за наявності) та контактний телефон відповідальної особи.

Роботи учасників Флешмобу приймаються до 28 серпня 2019 року.

Всі надіслані відеоролики (оригінали та посилання) будуть розміщені на «YouTube каналі» УДЦНПВКТУМ та у профілі УДЦНПВКТУМ в порядку отримання відеоматеріалів.

Найкращі роботи будуть нагороджені грамотами УДЦНПВКТУМ. За рішенням організаторів колективи та окремі вихованці можуть бути відзначені додатково.

Просимо сприяти організації та проведенню Флешмобу в закладах освіти Кіровоградської області.

Підбито підсумки ХV обласного зльоту юних туристів-краєзнавців

Рейтинг користувача:  / 1

Протягом квітня – червня 2019 року в області пройшли три етапи ХV обласного зльоту юних туристів-краєзнавців.

Досить активно розпочався І етап – туристсько-краєзнавчий маршрут на території Знам’янського та Олександрівського районів Кіровоградщини. На І-й етап заявилося 11 команд, що в кількісному плані перевищує показники попередніх років. Завдання для краєзнавців були підготовлені таким чином, аби перевірити їх рівень краєзнавчої, туристсько-спортивної підготовки, підготувати юних туристів-краєзнавців до дослідження і збереження історичної та культурної спадщини рідного краю.

Як завжди, творчо пройшов ІІ етап – конкурсна програма. Команди яскраво проявили свою творчість, оригінальність, артистичність, креативність у показі української культури в звичаях і обрядах та розкриваючи  краєзнавчий потенціал свого району.

Переможці були визначені на кожному етапі Зльоту окремо і нагороджені Дипломами і призами управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

В залежності від кількості команд та від місця, що посіла команда  на кожному з етапів Зльоту їй були нараховані бали, згідно підсумкового протоколу ХV обласного зльоту юних туристів-краєзнавців (див. нижче). 

Команда, район

Місця за видами змагань

Творчі майстерні

Набрані бали

Туристсько-краєзнавчий маршрут

Набрані бали

Конкурсна програма

Набрані бали

Сума балів

Місце

м. Олександрія

І

70

ІІ

80

6

20

170

І

Онуфріївський р-н

7

10

І

90

ІІ

60

160

ІІ

Помічнянська ОТГ (відділ культури)

5

30

6

40

ІІІ

50

120

ІІІ

Петрівський р-н

ІІІ

50

9

10

5

30

90

4

Олександрівський

ІІ

60

 

 

І

70

130

5

Новгородківський район

4

40

4

60

 

 

100

6

м. Кропивницький

 

 

7

30

7

10

40

7

м. Знам’янка

 

 

ІІІ

70

 

 

70

8

Знам’янський р-н

 

 

5

50

 

 

50

9

Вільшанський

 

 

 

 

4

40

40

10

м. Новоукраїнка

5

30

 

 

 

 

30

11

Ганнівська ОТГ

 

 

8

20

 

 

20

12

Про проведення обласного туристсько-краєзнавчого фотоконкурсу «Туризм нас єднає» у 2019 році

Рейтинг користувача:  / 1

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» до 25 листопада 2019 року проводить обласний туристсько-краєзнавчого фотоконкурсу «Туризм нас єднає».

Загальне керівництво проведенням Конкурсу здійснює управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, районного (міського) етапів – органи управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад.

Безпосереднє проведення і суддівство Конкурсу покладається на комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

До участі у конкурсі запрошуються учні закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти,  учні та студенти навчальних закладів професійно-технічної та вищої освіти, а також дитячі громадські об’єднання та організації, клуби за місцем проживання та окремі їхні вихованці. Вік учасників до 21 року.

Роботи, представлені на фотоконкурс, повинні висвітлювати туризм як форму активного відпочинку з елементами спорту, цікаві події, що відбуваються під час подорожей, походів, туристсько-краєзнавчу, пошуково - дослідницьку діяльність як форму дослідження рідного краю, його історії та культури, цікаві події, що відбуваються під час експедицій, походів та екскурсій, об'єкти природи району подорожі.

Від однієї організації (заклад загальної середньої, позашкільний позашкільної освіти тощо) приймається щонайбільше 10 фотосвітлин туристсько-спортивного, краєзнавчого та національно-патріотичного напрямків в наступних номінаціях:

Дивосвіт природи (пейзажні фотографії природних та туристських об’єктів, навколишній світ природи різних регіонів) - не більше 2 фотознімків;

Наші мандри (фотороботи про подорож засобами активного, спортивного туризму, різних походних ситуацій, які відображають дух, складність, унікальність та єднання людей під час мандрівки.) — не більше 3 фотознімків;

Люби і знай свій рідний край (фотороботи про традиційні свята, обряди. побутову культуру, народні ремесла, народну творчість, народні ігри та забави, розвиток культурної спадщини та архітектури вашого регіону: храми, маєтки, парки, пам’ятники, садиби тощо, а також світлини, на яких зафіксовані цікаві з історико-краєзнавчої точки зору об’єкти (млини, будинки, скульптури, будівлі тощо), які пов’язані з історичним розвитком краю та видатними людьми тощо -— не більше 3 фотознімків.

Заповідними стежками малої Батьківщини (фото повинні відображати місце, час і мету краєзнавчої подорожі, визначні історико-культурні місця району подорожі, природу рідного краю, пам’ятки природи, природні ресурси, унікальні ландшафти вашого регіону, єдність людей та природи під час подорожі, екскурсії тощо) — не більше 2 фотознімків.

Майбутні захисники України (фото відображають участь у заходах військово-патріотичного та національно-патріотичного спрямування, підготовку до захисту України) – не більше 3 фотознімків.

Чекаємо кращі роботи до 22 листопада 2019 року надіслати кращі роботи комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», вул. Соколівська, 2, м. Кропивницький, 25009.

Умови проведення обласного туристсько-краєзнавчого фотоконкурсу «Туризм нас єднає»…..

Сторінка 1 з 133

Scroll to top