Новини

Кіровоградська область здобула ІІІ місце Змагань зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді

Рейтинг користувача:  / 1

Завершено дистанційне суддівство  Змагань зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді за 2020-2021 н.р. Для участі у змаганнях було надіслано звітів про туристські походи – по три в учнівському та студентському заліку. Походи були пройдені туристськими групами Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради, комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» (спільно з вихованцями гуртка,що діє на базі Великосеверинівського ліцею Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району) та туристичного клубу «Крила мандрів» Льотної академії Національного авіаційного університету. За рішеннями суддів:

 

І місце здобув звіт вихованців комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» І категорія складності, р. Інгул (байдарки) (керівник групи – СІЛЬЧЕНКО Ігор Федорович);

ІІ місце – звіт вихованців комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» ІІІ ступінь складності, р. Чорний Ташлик (байдарки), (керівник групи – СІЛЬЧЕНКО Ігор Федорович);

в заліку серед студентів: І місце – звіт вихованців туристичного клубу «Крила мандрів» Льотної академії Національного авіаційного університету, ІІ категорія складності, р. Південний Буг (катамарани), (керівник групи – КОЛОТУХА Олександр Васильович);

ІІ місце – звіт вихованців туристичного клубу «Крила мандрів» Льотної академії Національного авіаційного університету, І категорія складності, р. Інгул (каяки), (керівник групи – ЗАЛЕВСЬКИЙ Анатолій Васильович).

У загальному заліку серед звітів студентських груп Кіровоградська область здобула ІІІ місце.

Вітаємо переможців та призерів змагань!!!!

ЗАПРОШУЄМО ДО ОНЛАЙН-КОНКУРСУ НА КРАЩЕ ФОТО У НАЦІОНАЛЬНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ ВБРАННІ «ДЕНЬ ВИШИВАНКИ-2022: ВИШИВАНКА – ТВІЙ ГЕНЕТИЧНИЙ КОД»

Рейтинг користувача:  / 3

Щороку в третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки. В умовах військового стану та збройної агресій проти українського народу комунальний заклад «Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій» запрошує молодь разом з батьками взяти участь в онлайн-конкурсі на краще фото у національному українському вбранні «День вишиванки-2022: Вишиванка – твій генетичний код».

Мета Конкурсу – збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення. Тож давайте долучимося та покажемо, що молодь у нас активна і пам’ятає традиції свого великого народу.

Всесвітній день вишиванки – свято, яке не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Саме свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – одягнути вишиванку.

Якщо ви бережете традиції рідного народу, маєте красиву вишиванку та любите фотографуватися – цей конкурс для вас.

Умови для участі у конкурсі:

- зробити або обрати з сімейного архіву фото у вишиванці. Це може бути навіть світлина з дитинства, особисте фото, сімейне фото. Один учасник може надіслати лише одне фото. Участь може брати учнівська молодь всієї Кіровоградської області та м. Кропивницького. Надіслані фото мають бути оригінальними та спонукати друзів, знайомих до голосування;

- з 16 по 18 травня 2022 року включно надіслати фото на електронну адресу комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» tourist_kir@ukr.net з темою «День вишиванки-2022: Вишиванка – твій генетичний код», обов’язково вказавши заклад освіти, ім’я та прізвище учасника, місце проживання, контактний номер телефону для зв’язку;

- 19 травня 2022 року о 12:00 год. всі надіслані фото будуть опубліковані в соціальній мережі Фейсбук на офіційній сторінці комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» в альбомі «День вишиванки-2022: Вишиванка – твій генетичний код» аби всі бажаючі змогли проголосувати та обрати переможців;

- з 19 по 24 травня 2022 року триватиме онлайн-голосування;

- 24 травня 2022 року о 10:00 завершиться голосування та за підсумками голосування будуть визначені переможці конкурсу. Переможці отримають призи.

Заклади освіти можуть опублікувати на сторінці свого закладу в соцмережах фото вихованців у традиційній українській вишиванці та національному вбранні, відмітивши сторінку @touristkir з хештегами #КОЦТКЕУМ , #КОЦТКЕУМ «День вишиванки 2022: Вишиванка-твій генетичний код»

З питань участі в Конкурсі звертатись за контактним телефоном:

066 594-87-25 Андреєва Марина Миколаївна.

Літня школа туризму

Рейтинг користувача:  / 0

Юні краєзнавці Кіровоградщини взяли участь у Всеукраїнській краєзнавчій конференції (онлайн)

Рейтинг користувача:  / 0

15 квітня 2022 року в онлайн-форматі відбулась Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність».

Головною метою цьогорічної конференції було громадянське виховання дітей і молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність і територіальну цілісність. Конференція проводилася у п’яти секціях:

 «Історія військової справи на території України: з найдавніших часів до новітнього часу»,

«Українська революція 1917-1921 рр. в персоналіях, подіях та наслідках»,

«Військово-історичні події в експозиціях музеїв»,

«Військова тематика в історико-культурних пам’ятках»,

«Природничо-краєзнавчі об’єкти України та їх зв’язок з історичними подіями».

В конференції  взяли участь вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» ( керівник Філіпова С.М) та члени гуртка «Географічне краєзнавство» (керівник Панкевич Валентина Іванівна)

Попри складнощі воєнного часу, захід відбувся активно та цікаво, у дружній атмосфері. Кожен учасник мав змогу поділитися дослідженим історичним матеріалом. А вітальні слова та юнацький оптимізм неабияк підбадьорили присутніх.

 

Дистанційні заняття юних туристів Кіровоградщини

Рейтинг користувача:  / 0

 

Заняття 1  14.03.2022
Туристські навички: вузли, туристське спорядження, подолання природних перешкод
   
 Заняття 2  16.03.2022
 Історико-етнографічні регіони України.
Коли вони сформувалися та звідки пішли їхні назви.
Побут та одяг XIX-XX ст. (завантажити)

  
 Заняття 3  18.03.2022
  «Підйом та спуск по вертикальних перилам» (заняття гуртка «Спортивний туризм»)
    
 Заняття 4  22.03.2022
  Українська народна іграшка (завантажити)

  

 Заняття 5  13.04.2022
Різноманітність і багатство природи України (природні зони України)
 
 Заняття 6   20.04.2022
Обряди і традиції українців. Частина 1. Зимовий цикл
   
 Заняття 7  21.04.2022
  Обряди і традиції українців. Частина 2. Весняний цикл (завантажити)
    
 Заняття 8  22.04.2022
  Обряди і традиції українців. Частина 3. Літній цикл
 (завантажити)
  
  Заняття 9 23.04.2022 
 Туристсько-краєзнавчі подорожі (завантажити)
  
   

Сторінка 1 з 178

Scroll to top