Новини

Туристи нашого краю - призери Всеукраїнських змагань

Рейтинг користувача:  / 0

Команда туристів комунального закладу "Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (керівник Кумпан А.А.) посіла ІІ місце у Всеукраїнських змаганнях зі спортивних туристських походів серед студентської молоді у виді "Водні походи І категорії складності", клас "Байдарки". Вітаємо призерів і бажаємо нових перемог на туристичному полі!

 

Увага! Відбулись зміни в умовах проведення Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Рейтинг користувача:  / 0

Відбулись зміни в умовах проведення Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Детально з умовами можна ознайомитись в листі

 

Про проведення туристсько-спортивного зльоту серед працівників освіти області

Рейтинг користувача:  / 0

26 по 28 вересня 2019 року в м. Кропивницький на території комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» (вул. Соколівська,2) туристсько-спортивного зльоту серед працівників освіти області.

Зліт проводиться з метою популяризації спортивного туризму та краєзнавства серед працівників освіти як дієвого способу формування життєвої позиції особистості, розвитку її морально-вольових та фізичних якостей.

Завдання Зльоту – сприяти подальшому розвитку туризму серед працівників освіти, пропагувати здоровий спосіб життя, формувати знання, вміння та навички виживання в складних природних умовах, сприяти охороні навколишнього середовища.

Загальне керівництво підготовки та проведення Зльоту здійснює Оргкомітет, до складу якого входять представники управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України. Методичне та практичне забезпечення організації проведення Зльоту здійснює комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Команди прибувають на місце змагань 26 вересня 2019 року до 10.00 (обовязково).

У Зльоті беруть участь збірні команди органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад професійно-технічних навчальних закладів та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування – по одній команді та команда комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді». До участі в Зльоті допускаються туристи з числа педагогічного складу навчальних закладів та працівники органів управління освітою районів, міст, об’єднаних територіальних громад та міст області.

Кількісний склад команди – склад команди 8 осіб (6 основних  та 2 особи запасні, в тому числі не менше однієї жінки) та керівник-тренер,  очолює команду керівник органу управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад та голови районних (міських) комітетів профспілки працівників освіти, директори професійно-технічних закладів та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.

Програма Зльоту передбачає: змагання з виду «Командна смуга перешкод» (коеф. 2), «Туристське орієнтування» (коеф. 1,5), «Комплексна дистанція з велосипедного туризму» (коеф. 1,5), «Крос-похід» (коеф. 3), конкурсна програма (коеф. 0,5).

Змагання проводяться згідно з діючими Правилами змагань зі спортивного туризму на момент проведення змагань та Технічного регламенту змагань з пішохідного туризму

Попередні заявки на участь у Зльоті подаються до комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій  учнівської  молоді» в обов’язковому порядку до 20 вересня 2019 року за посиланням:

Іменна заявка від команди подається в мандатну комісію в день заїзду команд і складається за формою, що додаються.

Учасники, які не мають медичного дозволу, до участі не допускаються. Обов’язковим є наявність страхового поліса для кожного учасника.

Проживання та приготування їжі під час змагань – в польових умовах. Команди повинні мати необхідне спорядження для проживання в польових умовах: 1 велосипед, групова медична аптечка -1 шт.; компаси – 4 шт.; блокнот, олівці, ручки – на кожного учасника; брезентові рукавиці – 1 пара на 1 чол.; туристський килимок – 1 на 1 учасника; спальний мішок – 1 на 1 учасника; намет; кружка; ложка, тарілка, страхувальні системи та  спорядження на кожного учасника команди для проходження дистанцій, .

Переможцям змагань у загальному заліку є команди, які набрали меншу суму очок на всіх дистанціях та конкурсній програмі. При рівності цієї суми перевага надається команді, що має більш високе місце на дистанції «Крос-похід».

Умови дистанцій туристського зльоту вчителів:

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР ДИРЕКТОРІВ ОБЛАСНИХ ЦЕНТРІВ ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Рейтинг користувача:  / 0

З 10 до 13 вересня 2019 року на Кіровоградщині проходив Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів. Захід був організований Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

В ході заходу учасники працювали над проблемою: «Туристсько-краєзнавча діяльність в регіоні в умовах децентралізації влади: співпраця з громадами» та мали змогу ознайомитись із станом розвитку позашкільної освіти Кіровоградщини та м. Кропивницького, системою туристсько-краєзнавчої роботи в освітніх закладах як важливого чинника національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, перспективними видами туризму Кіровоградської області.

 

Під час семінару гостям презентували освітній та туристський потенціал області. До уваги керівників закладів були представлені туристсько-рекреаційні об’єкти м. Кропивницький, м. Світловодськ, Знам’янського, Кропивницького, Онуфріївського та Світловодського районів, Дмитрівської ОТГ.

Гості нашої області мали змогу побачити туристсько-рекреаційні об’єкти м. Кропивницького та здійснити пішохідну екскурсію історичним центром.

Керівники обласних центрів туризму під час відвідування Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького стали учасниками відкриття 49 Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти-2019» та 137 театрального сезону та переглянули виставу «KVITKA. Пісня наяву й у снах»  Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім М.К. Садовського.

Духовною складовою семінару-практикуму стало відвідання Онуфріївщини, де учасники у педагогічно-меморіальному музеї В.О.Сухомлинського ознайомилися із педагогічною спадщиною нашого видатного земляка та впровадженням педагогічного досвіду В.О. Сухомлинського в сучасній позашкільній діяльності на базі опорного закладу загальної середньої освіти «Павлиський ліцей імені В.О.Сухомлинського Онуфріївської районної ради Кіровоградської області».

Цікавинкою для керівників закладів освіти відкрився Світловодський район та м. Світловодськ: його туристсько-рекреаційні об’єкти, екскурсія на Кременчуцьку ГЕС та водосховищем, відкриття філії  комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» у м. Світловодську, ознайомлення з досвідом системи військово-патріотичного виховання дітей та молоді на прикладі співпраці КЗ «КОЦТКЕУМ» та Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації Української федерації хортингу, показові виступи гуртківців та продовження роботи семінару на базі Яхтклубу, де учасникам семінару була продемонстрована система роботи гуртків з вітрильного туризму.

Історично-краєзнавчою новинкою для гостей став державний заповідник-музей І. К. Карпенка-Карого (Тобілевича) - «Ху́тір Наді́я» (с. Миколаївка Кіровоградського району), що як і музейно-природничий заповідник «Тобілевичі» є філією Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Учасникам було дуже цікаво, пізнавально і надихаюче.

Далі робота семінару-практикуму продовжилася в музеї-заповіднику «Гайдамацька Січ» (Знам'янський район, с. Цибулеве). Обговорювався досвід роботи з використання зеленого туризму, як форми національно-патріотичної роботи на прикладі досліджень подій «Холодноярської республіки».

Учасники відвідали історичну реконструкція часів Козацької доби за участю гуртківців комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді». Гостей чекали козацька садиба, козацький побут, гарні пісні, цікаві розповіді гуртківців, неймовірна краса природи та екскурсія музеєм-заповідником.

Наступного дня керівники закладів освіти знайомились з роботою факультету менеджменту (спеціальність «Туризм») Льотної академії Національного авіаційного університету та відвідали музейний комплекс закладу.

Закінченням семінару стало відвідання комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», де колектив позашкільного закладу показав свій досвід роботи та розкрив головні акценти і підходи у системі туристсько-краєзнавчої, національно-патріотичної діяльності та шляхи її модернізації у закладі. Підсумком роботи семінару став творчий діалог про стан, перспективи розвитку дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та національно-патріотичного виховання в Україні.

Організатори семінару-практикуму висловлюємо щиру вдячність за допомогу у проведенні заходу Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації (Животовська В.Г.), міській раді м. Кропивницький (Табалов А.О., Паливода А.А.), Кропивницькій районній державній адміністрації (Поліщук А.І.),  Онуфріївській районній державній адміністрації (Дуднік І.В.), Світловодській районній державній адміністрації (Гаврилюк Н.І., Похілов В.О.), управлінню освіти міської ради м. Кропивницький (Костенко Л.Д.), управління культури і туризму міської ради м. Кропивницький  (Назарець А.Ф.), відділу освіти, молоді та спорту Дмитрівської сільської ради Дмитрівської об’єднаної територіальної громади (Калініна В.І.), колективам Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат - школа мистецтв) (Коротков А.Є., Шеремет П.М., Мазур Н.І.), опорного закладу загальної середньої освіти «Павлиський ліцей імені В.О.Сухомлинського Онуфріївської районної ради Кіровоградської області» (Деркач В.Ф.) та Педагогічно-меморіального музею В.Сухомлинського (Різник С.А.), Льотної академії Національного авіаційного університету (Залевський А. В., Колотуха О.В.), Світловодському яхт-клубу (Юхименко І. О.), засновнику музею-заповіднику «Гайдамацька Січ» Вознюку В. А., Кіровоградський авіаційно-спортивний клуб ТСО України в м. Кропивницькому.

Розпочав роботу Музей становлення Української нації

Рейтинг користувача:  / 0

Інформуємо, що в серпні 2019 року розпочав свою роботу Музей становлення української нації (м. Київ вул. Лаврська 27). Рекомендуємо відвідати його разом з гуртківцями з метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

 

 

Сторінка 1 з 136

Scroll to top