Новини

Вітаємо з днем народження!!!

Рейтинг користувача:  / 1

Щиро вітаємо Русінову Валентину Миколаївну - керівника гуртка "Скелелазіння" Центру, з Днем народження!


Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях.
Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають вихованці та колеги, минають негаразди та непорозуміння.
Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Нехай волошками цвітуть літа прекрасні,
Нехай здійсняться тисячі бажань,
Щоб доля дарувала тільки щастя,
Ні грама бід, ні капельки страждань.
Життя хай квітне, мов вишневий сад,
І кожен день усміхнено радіє,
А доля подарує зорепад
Здоров'я, миру, успіхів, надії.

Проводимо обласний етап Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

Рейтинг користувача:  / 0

Нагадуємо, що до  25 жовтня триває збір робіт обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» (далі - Експедиція).

Загальне керівництво проведенням обласного етапу Експедиції  здійснює управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, районного (міського) етапу – органи управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад.

До участі в Експедиції запрошуються учні 8-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, а також дитячі громадські об’єднання та організації, клуби за місцем проживання та окремі їх вихованці відповідного віку.

Організаційно-методичне забезпечення проведення обласного етапу Експедиції  покладається на комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна» проводять краєзнавчу, пошукову, науково-дослідницьку роботу, збирають емпіричні дані, фактичний матеріал, статистичну інформацію під час походів, експедицій, роботи в бібліотеках та архівах, а також під час тематичних змін у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Експедиція «Моя Батьківщина – Україна» проводиться за такими напрямами:

«Духовна спадщина мого народу». За цим напрямом учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна»:  досліджують особливості розвитку літератури, образотворчого мистецтва, музики, архітектури, кіномистецтва, культурні традиції, пов’язані з піснями, танцями, усною народною поетичною творчістю, театралізованими дійствами тощо; вивчають історію розвитку культури й мистецтва регіону; здійснюють дослідження духовних джерел українського народу (історія релігії, різноманіття вірувань в Україні, роль релігійних конфесій у державотворчих процесах нашого народу); вивчають історико-культурні джерела шляхом дослідження археологічних пам’яток;

 «Козацькому роду нема переводу». За цим напрямом учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна»: здійснюють дослідження періоду козацької доби (перші козацькі поселення та укріплення, пам’ятні дати в історії козаччини, боротьба з іноземними поневолювачами, утворення козацької республіки, видатні особи цього періоду);

 «Із батьківської криниці». За цим напрямом учасники експедиції: вивчають родинні традиції і свята, обряди, побутову культуру, народні ремесла, народну творчість, народну медицину, педагогіку, народні ігри та забави;

 «З попелу забуття». За цим напрямом учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна»: здійснюють дослідження сторінок історії України періоду Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років, інших знакових подій, пов’язаних з прагненням народу України до волі та незалежності, подій і розповідей очевидців про українців - учасників військових конфліктів ХХ – початку ХХІ століття (зокрема війни в Афганістані);

 «Геологічними стежками України». За цим напрямом учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна»: здійснюють дослідження певної місцевості за темами: природні геологічні пам’ятки регіону; родовища корисних копалин, кар’єрів  будівельних матеріалів; нафтові та газові родовища; гірські породи, що використовуються в будівництві та оздобленні пам’ятників; небезпечні геологічні процеси в умовах техногенезу; водні ресурси та їх використання в області, районі, населеному пункті; сучасні геоморфологічні процеси на території області, району, населеного пункту. Допускається й інша тематика для дослідження, обрана самостійно; збирають колекції мінералів, гірських порід, палеонтологічних решток.

 «Географія рідного краю». За цим напрямом учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна»: вивчають природу рідного краю; виявляють, обліковують пам’ятки природи;  досліджують природні ресурси, унікальні ландшафти певного регіону України; досліджують природне середовище з урахуванням антропогенних змін, окреслюючи проблеми раціонального природокористування і охорони природи; описують територіальні особливості розміщення промислового виробництва, сільського господарства, населення, транспорту тощо.

Для участі в обласному етапі необхідно до 25 жовтня направити роботи на адресу комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» tourist_kir@ukr.net та поштову адресу комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді»: 25009 м. Кропивницький, вул. Соколівська,2.

Судддіство робіт триватиме до 25 грудня поточного року.

Додаткова інформація за телефонами: 33-95-00 або 0953822420 Каргополова Оксана Миколаївна - завідувач краєзнавчого відділу КЗ «КОЦТКЕУМ».

Положення обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»…..

 

Підбито результати Спартакіади комунального закладому «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» 2020 року

Рейтинг користувача:  / 0

04 жовтня 2020 року комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» спільно з Кропивницькою федерацією спортивного туризму було проведено Спартакіаду комунального закладому «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді». Змагання проводились на двох дистанціях – пішохідний туризм та водний туризм серед молодшої та старшої вікової групи.

У змаганнях взяли участь 16 команд на дистанції пішохідного туризму та 24 команди на дистанції з водного туризму.

Переможці на дистанції «Водний туризм»:

молодша група

І місце – команда «Вільшанські соколята» (Вільшанський район);

ІІ місце – команда «МаХmum» (Знам’янський район);

ІІІ місце – команда Великосеверинівська ОТГ.

старша група

 І місце – команда Новгородківського району;

ІІ місце – команда «Вільшанські бджоли» (Вільшанський район);

ІІІ місце – команда ProTtack (м. Кропивницький).

 

Переможці на дистанції «Пішохідний туризм»:

молодша група

І місце – команда «Адреналін» (Знам’янський район);

ІІ місце – команда «МаХmum» (Знам’янський район);

ІІІ місце – команда Великосеверинівська ОТГ.

старша група

 І місце – команда Новгородківського району;

ІІ місце – команда «МаХmum» (Знам’янський район);

ІІІ місце – команда команда Великосеверинівська ОТГ.

У 2020-2021 навчальному році Всеукраїнський конкурс «Джерело творчості» проводитиметься у номінації «Керівник гуртка»

Рейтинг користувача:  / 1

У 2020-2021 навчальному році Всеукраїнський конкурс «Джерело творчості» проводитиметься у номінації «Керівник гуртка», зокрема за напрямами:  «Керівник гуртків військово-патріотичного напряму позашкільної освіти»; «Керівник гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти». При цьому зазначаємо, що у напрямі «Керівник гуртка туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти»» конкурс проводиться з туристсько-краєзнавчого профілю.

Всеукраїнський конкурс проводиться у три етапи:

І етап – районний, міський – у жовтні-грудні 2020 року;

ІІ етап – обласний, міський у місті Києві – у січні-лютому 2021 року;

ІІІ етап – Всеукраїнський – у березні-червні 2021 року (у два тури);

І тур – заочний;                                              

ІІ тур – очний у місті Києві.

Під час І туру проводиться заочне оцінювання опису власного педагогічного досвіду учасника Всеукраїнського конкурсу. Опис досвіду подається на Всеукраїнський конкурс у вигляді електронних портфоліо.

ІІ тур – очний (у місті Києві), проводиться за безпосередньої участі учасників Всеукраїнського конкурсу – переможців І туру (заочного). Кожен учасник очного (фінального) туру має представити своє домашнє завдання: самопрезентацію «Моє педагогічне кредо» та за визначеними напрямами позашкільної освіти продемонструвати фрагмент заняття «Запрошуємо до світу творчості» (тривалістю до 25 хвилин).

Деталі у листі  Держаної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 13.10.2020 № 22.1/10-2058 «Про методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»....

Розпочинається підготовка до нового сезону Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Рейтинг користувача:  / 1

У 2020/2021 навчальному році Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») в закладах освіти області проводитиметься у трьох вікових категоріях учасників: 15-17 років (старша вікова група); 11-14 років (середня вікова група); 6-10 років (молодша вікова група) з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Молодша вікова група буде змагатися у заочному Конкурсі звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Наказом начальника управління світи і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації від 23 вересня 2020 року №333-ОД «Про проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2020/2021 навчальному році у закладах освіти області»  затверджено План проведення Гри в закладах освіти Кіровоградської області.

Передбачається проведення шкільного та І етапів (районного, міського, ОТГ)  Гри у формі 3-5 денного таборування протягом квітня-травня 2021 року.

У закладах освіти області мають бути створенні для всіх вікових категорій учасників Гри структури та органи Гри, органи учнівського козацького самоврядування.

Рої-переможці І етапу візьмуть участь у ІІ (обласному) етапі Гри.

У квітні 2021 року буде проведено обласний семінар-практикум для відповідальних за проведення шкільних, міських та районних (в ОТГ) етапів Гри.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.09.2020 року № 1132 «Про проведення у 2020/201 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)»……

 

Наказ начальника управління світи і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації від 23 вересня 2020 року №333-ОД «Про проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2020/2021 навчальному році у закладах освіти області»….

Сторінка 1 з 159

Scroll to top