Новини

Про Всеукраїнську краєзнавчуакцію учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби»

Рейтинг користувача:  / 0

Всеукраїнська краєзнавча акція учнівської молоді  «Українська революція: 100 років надії і боротьби» (далі – Акція) розрахована на чотири роки краєзнавчо-дослідницької роботи закладів освіти за п’ятьма основними тематичними напрямами:

          «Українська революція – доба національного державотворення»;

          «Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії»;

       «Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду Другої світової війни та у повоєнні роки»;

          «Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові»;

          «Українська державність: від Революції на граніті до Революції гідності».

Змістовною основою Акції є події і факти Української революції 1917 – 1921 років як важливий історичний період побудови Української держави у новій історії нашої країни, створення важливих інститутів її функціонування. Значна увага приділяється складним внутрішнім суспільно-політичним процесам, питанням землі, власності, вирішенню економічних проблем в цілому у відстоюванні молодої Українською державою свого суверенітету від зовнішньої агресії.

Важливо, і це очікується, що цікавими будуть дослідження саме про те, що відбувалося протягом століття на місцях, «в глибинці»: суспільно-політичні процеси, економічні новації та їх рушійні сили, питання землі тощо (у контексті проукраїнських, більшовицьких, російсько-радянських впливів тощо), нові суспільні явища, відроджені громадські об’єднання, форми та засоби боротьби за незалежність України, права  людини у контексті європейських цінностей.

Положення про Всеукраїнську краєзнавчу акцію учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби»,  затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 03.05.2018 № 450, зареєстроване у Міністерстві юстиції України  29.05.2018 року за № 633/32085.....

Розміщуємо Рекомендаціїщодо реалізації завдань Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» у 2018 – 2021 роках:

Про приведення у відповідність експозицій музеїв, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки

Рейтинг користувача:  / 0

У листі Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 року №1/9-500 «Про приведення у відповідність експозицій музеїв, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки» звернено увагу на тривожну ситуацію в музеях, що функціонують у закладах загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, в яких експозиції не приведені у відповідність до вимог законодавства про декомунізацію.

Звертаємося до керівників музеїв, що діють при закладах освіти області, врахувати вимоги Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», та Методичні рекомендації МОН щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки (лист МОН від 22.05.2015 року №1/9-255) при оновленні експозицій музеїв у 2018/2019 навчальному році.

Вітаємо директора Андрія Лісоту з відзнакою!

Рейтинг користувача:  / 0

 

5 вересня 2018 року конкурсною комісією по присудженню обласної педагогічної премії імені В.О.Сухомлинського після тривалого обговорення претендентів, шляхом таємного голосування обрано цьогорічних лауреатів. Вшанування лауреатів відбудеться 02 жовтня 2018 року під час урочистих заходів, присвячених Дню працівників освіти України. Серед лауреатів і наш директор – Лісота Андрій Андрійович.

Колектив Центру щиро вітає Андрія Андрійовича з визначним досягненням та бажає наснаги та невтамовної енергії для подальших чудових звершень! Успіху Вам у досягненні всіх життєвих цілей та ще не одної відзнаки Вашої наполегливої праці. Нам приємно співпрацювати з Вами.

Проводимо туристсько-спортивний зліт серед працівників освіти Кіровоградщини

Рейтинг користувача:  / 1

20-22 вересня 2018 року в с. Войнівка Олександрійського району (в межах дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дружба») проводитиметься туристсько-спортивний зліт серед працівників освіти Кіровоградської області.

Зліт проводиться з метою популяризації спортивного туризму та краєзнавства серед працівників освіти як дієвого способу формування життєвої позиції особистості, розвитку її морально-вольових та фізичних якостей.

Загальне керівництво підготовки та проведення Зльоту здійснює Оргкомітет, до складу якого входять представники управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України. Методичне та практичне забезпечення організації проведення Зльоту здійснює комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

У Зльоті беруть участь збірні команди органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад професійно-технічних навчальних закладів та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування – по одній команді. До участі в Зльоті допускаються туристи з числа педагогічного складу навчальних закладів та працівники органів управління освітою районів, міст, об’єднаних територіальних громад та міст області.

Кількісний склад команди – 6 осіб (в тому числі не менше однієї жінки) та керівник-тренер, очолює команду керівник органу управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад та голови районних (міських) комітетів профспілки працівників освіти, директори професійно-технічних закладів та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.

Команди мають прибути на місце змагань  до 11.00 (обовязково) 20 вересня 2018 року.

Програма Зльоту передбачає: змагання з виду «Командна смуга перешкод», «Туристське орієнтування», «Крос-похід», конкурсна програма.

Змагання проводяться згідно з діючими Правилами змагань зі спортивного туризму на момент проведення змагань

Попередні заявки на участь у Зльоті подаються до комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій  учнівської  молоді» в обов’язковому порядку до 7 вересня 2018 року на сайті за посиланням:

 

Іменна заявка від команди подається в мандатну комісію в день заїзду команд і складається за формою, що додаються.

Учасники, які не мають медичного дозволу, до участі не допускаються. Обов’язковим є наявність страхового поліса для кожного учасника.

Проживання та приготування їжі під час змагань – в польових умовах. Команди повинні мати необхідне спорядження для проживання в польових умовах.

Успішно завершився семінар з національно-патріотичного виховання «Захисник Кіровоградщини»

Рейтинг користувача:  / 0

 

В області успішно завершився семінар з національно-патріотичного виховання «Захисник Кіровоградщини»

Триденні збори тривали з 29 по 31 серпня 2018 року в м.Світловодську, де майже сотню учасників – викладачів фізвиховання та «Захисту Вітчизни», психологів та членів місцевих координаційних рад – гостинно прийняла Світловодська загальноосвітня школа-інтернат № 2.

Організаторами семінару стали Кіровоградська обласна державна адміністрація, управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», за підтримки Світловодської районної державної адміністрації.

Семінар проходив під безпосереднім керівництвом заступника голови Координаційної Ради з питань національно-патріотичного виховання при Кіровоградській обласній державній адміністрації Вєтрова Олега Миколайовича та директора комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» - Лісоти Андрія Андрійовича.

Інструкторами були працівники комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», бійці 3-го окремого полку спецпризначення ССО ім. Святослава Хороброго, а також фахівці ФСТ «Динамо», центру «КОМ-ПАС» та обласної федерації панкратіону. «Курсанти» опановували сучасні прийоми володіння стрілецькою зброєю, прикладний рукопашний бій, долали смуги перешкод та покращували навички орієнтування. І, звісно ж, фізична та психологічна підготовка були обов’язковими до виконання.

По завершенні тренінгу всім учасникам було вручено сертифікати про про успішне навчання та підвищення кваліфікації. Свідоцтва урочисто вручив голова ОДА Сергій Кузьменко.

Організатори семінару вдячні за допомогу у організації та проведенні семінару голові Світловодської обласної державної адміністрації Твердовському Сергію Сергійовичу,колективу Світловодської загальноосвітньої санаторної школа-інтернат І-ІІ ступенів №2 в особі заступника директора Кірєєвої Любові Іванівни, бійцям 3-го окремого полку спецпризначення ССО ім. Святослава Хороброго.

Сторінка 1 з 105

Scroll to top